Ballina Etiketimet Premierë

Etiketim: premierë

Premiera botërore e “X-Man: Dark Phoenix” në Los Angeles

TIRANË, 6 qershor /ATSH/ - Premiera botërore e “X-Man: Dark Phoenix” është mbajtur në Los Angeles me pjesëmarrjen e yjeve si Jessica Chastain dhe...

FOTO/ “Zona e pritjes”, premierë në teatrin ”Migjeni”

TIRANË, 23 prill /ATSH/ - Vepra teatrore “Zona e pritjes” shkruar nga autorja kroate Marina Vujčić ishte premiera e fundjavës në teatrin “Migjeni” në...

Arben Kumbaro sjell premierë për publikun dramën “Engjëjt e Amerikës”

TIRANË, 21 prill /ATSH/ - Teatri Kombëtar sjell premierën e një prej produksioneve më të mëdha të tij "Engjëjt e Amerikës". Kryevepra e autorit...

“Historia e kopshtit zoologjik”, premierë nga Eni Jani në Teatrin Eksperimental

TIRANË, 17 prill /ATSH-A.ALLA/ - Vepra teatrore ''Historia e kopshtit zoologjik'' është premiera që vjen për publikun gjatë fundjavës në Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim...

FOTO/ “Udha e qumështit”, premiera e fundjavës në “Skampa”

TIRANË, 23 shkurt /ATSH/ - Shfaqja teatrore “Udha e qumështit” shkruar dhe me regji nga Armand Bora erdhi mbrëmjen e djeshme premierë në skenën...

FOTO/ “Artisti i vetëm”, premiera e radhës në Teatrin Eksperimental

TIRANË, 17 janar /ATSH/ - Në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivoli”  në vijim të sezonit artistik për publikun vjen një tjetër premierë teatrore. “Artisti...

FOTO/ Premiera “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve”

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ - Misteri, drama, thrilleri, komedia dhe spektakli erdhën premierë mbrëmjen e djeshme në një shfaqje të vetme “Sherlok Holms dhe Langoi...

Vepra teatrale “Prostituta” premierë në Teatrin “Kujtim Spahivogli”

TIRANË, 12 dhjetor /ATSH/- Vepra teatrale “Prostituta” vjen premierë në Teatrin "Kujtim Spahivogli", datë, 14 dhjetor, ora 19:00. Vepra flet për një histori të vërtetë,...

“Streha mes reve”, premierë në kinematë e Tiranës

TIRANË, 10 dhjetor /ATSH/ - "Streha mes reve" është filmi më i fundit i regjisorit Robert Budina, që nga data 14 dhjetor vjen premierë...

FOTO/ Grushtim brenda shpirtit bosh, “Kreditorët” premierë në ”arTurbina”

TIRANË, 7 dhjetor /ATSH/ - Shfaqja teatrore “Kreditorët” vepër nga August Strindberg me regji nga Luli Hoxha erdhi për publikun premierë mbrëmjen e djeshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA