Ballina Etiketimet Poste

Etiketim: poste

SHBA – Dhoma e Përfaqësuesve voton një plan ndihme për postën...

UASHINGTON, 23 gusht /ATSH-AFP/ - Dhoma e Përfaqësuesve votoi dje një tekst që parashikonte një ndihmë prej 25 miliardë dollësh për postën amerikane (USPS)...

SHBA – Testohet votimi me postë për parapraket presidenciale

UASHINGTON, 2 qershor /ATSH-ANSA/ - Një test i ri votimi nëpërmjet postës për zgjedhjet paraprake do të zhvillohet sot në shtatë shtete amerikane, Indiana,...

SHBA – Kalifornia votim me postë për zgjedhjet presidenciale

KALIFORNI, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Kalifornia bëhet shteti i parë amerikan që do të votojë me postë në zgjedhjet presidenciale të nëntorit për shkak...

POLONI – Ish-presidentë dhe ish-kryeministra kërkojnë bojkotimin e votimit postar për...

VARSHAVË, 30 prill /ATSH-DPA/ - Disa ish-presidentë dhe ish-kryeministra të Polonisë deklaruan se nuk do të marrin pjesë në votimin e ardhshëm presidencial postar...

POLONI – Votim me postë për të karantinuarit nga COVID-19

VARSHAVË, 28 mars /ATSH-AFP/ - Autoritetet polake, të cilat kanë urdhëruar që qytetarët mbi moshën 60 vjeç të vendosen në karantinë, u kërkuan këtyre...

Prefekti Malaj për ATSH-në: Mbi 42 mijë pensionistëve iu dërgua pensioni...

TIRANË, 24 mars/ATSH/ Filiali i Postës në Elbasan ka shpërndarë deri tani 42 248 pensione pranë banesave të të moshuarve, pa qenë nevoja që...

AUSTRI – Votat me postë shpërblejnë të gjelbrit

VJENË 1 tetor /ATSH-ANSA/ - Në zgjedhjet e përgjithshme austriake, vota me postë favorizoi, siç pritej, të gjelbrit. Pas shqyrtimit të 925 090  fletëve të...

BRUKSEL – Shtyhet sërish zgjedhja e presidentit të KE-së

BRUKSEL, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Sërish ''tym i zi'' për zgjedhjen e posteve drejtuese të Bashkimit Europian. Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk ndërpreu takimin...

BRUKSEL – Konsultimet shtyjnë samitin special për postet e larta të...

BRUKSEL, 30 qershor /ATSH-DPA/ - Një samit special i liderëve të BE-së u shty, tha një zëdhënës i presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk. ''Samiti,...

G20 – Tusk: Përparime për postet kyçe të BE-së, por ende...

OSAKA, 28 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk njoftoi sot në kuadër të G20-ës se BE-ja ishte shumë pranë një marrëveshje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA