Ballina Etiketimet Politika

Etiketim: politika

Nuk zbatuan masat anti-COVID/ Gjobitet përfaqësuesi i partisë politike dhe pronari...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Policia e Beratit ka gjobitur përfaqësuesin e një partie politike në Kuçovë, me vlerën 5 000 000 lekë, pasi organizoi një...

Politika uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Politikanët shqiptarë uruan sot festën e Kurban Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. "Mirëmëngjes gëzuar Kurban Bajramin", shprehet Kryeministri Edi Rama në...

SOFT NEWS – Namibia ndalon blerjen e makinave të reja për…...

ABUJA, 15 maj /ATSH-AA/ - Qeveria e Namibisë ka njoftuar një ndalim 5-vjeçar të blerjes së makinave të reja për politikanët e lartë për...

Kosova “lufton” në dy fronte këtë javë: COVID-19 dhe politikë

PRISHTINË, 23 mars /ATSH/ Kosova është duke u përballur me epideminë e virusit COVID-19, por është e zhytur edhe në një krizë politike pas...

FOKUS – Sfida ndaj COVID-19 bashkon politikën italiane

ROMË, 25 shkurt /ATSH-ANSA/ - Nuk duhet të mendojmë se është një katastrofë që nuk mund të përballohet, deklaroi sot kryeministri italian, Giuseppe Conte. ''Në...

Buxheti 2020 për Shëndetësinë, mbështetje 3 politikave të reja

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/Buxheti i vitit 2020 në sektorin e ministrisë së Shëndetësisë mbështet tre politika të reja të rëndësishme.  Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale,...

Buquicchio: Forcat politike në Shqipëri të nisin një dialog të vërtetë

TIRANË, 11 Tetor /ATSH/ - Kreu i Komisionit te Venecias, Gianni Buquicchio, i bëri sot apel politikës që konfliktet e saj t’i zgjidhë përmes...

Sivjet “Parlamenti i Nxënësve”, reflektim në politikat e Ministrisë së Arsimit

TIRANË, 9 shtator/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Besa Shahini ka vizituar sot shkollën 9-vjeçare "Skënder Libohova" në Lushnjë, ku është takuar me...

“Pakti për Universitetin”, çelen aplikimet për kërkimin shkencor

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ - Agjencia Kombëtare e Kërkimit Shkencor dhe Inovacionit ka çelur aplikimet për projekte infrastrukturore të kërkimit shkencorë në kuadër të “Paktit...

GJERMANI – Seehofer njofton largimin nga politika

BERLIN, 30 maj /ATSH-ANSA/ - Udhëheqësi bavarez i partisë CSU për vitet 2008-2018, dhe minister i Brendshëm në qeverinë e Angela Merkel, Horst Seehofer,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA