Ballina Etiketimet PIRAMIDA

Etiketim: PIRAMIDA

Transformimi i Piramidës në qendër teknologjie, bashkia e Tiranës nis punën

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ Rijetësimi i Piramidës në kryeqytet pritet që të jetë vetëm çështje kohe. Bashkia e Tiranës ka filluar nga puna për transformimin e...

I çelet drita jeshile transformimit të Piramidës në qendrën më të...

TIRANË, 20 qershor/ATSH/Qeveria shqiptare ka dhënë dritën jeshile projektit të bashkisë së Tiranës për një nga investimet më strategjike, atë të transformimit të Piramidës...

Sot janë dy ikonat turistike të Parisit, polemikat që ngjalli ndërtimi...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Qendra e artit modern e bashkëkohor në Paris “Centre Pompidou”, si dhe Piramida e Luvrit, janë tashmë dy ikona të rëndësishme...

“Bloomberg” shkruan për transformimin e Piramidës: Tirana, një qytet i pastër,...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ - Tirana po zë vend gjithnjë e më shumë në mediat më të njohura ndërkombëtare për projektet transformuese, e veçanërisht...

Veliaj: Vitin e ardhshëm nisin punimet tek Piramida

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi gjatë seancës dëgjimore në Komisionin e Ligjeve për buxhetin për Shoqatën për Autonomi...

Nxënësit e shkollës “Gustav Mayer” nisin mësimet rreth KODIMIT, Veliaj: ...

TIRANË, 8 nëntor /ATSH/ - Nxënësit e shkollave të kryeqytetit po i kushtojnë një rëndësi të veçantë teknologjisë së informacionit. Teknologjia është e ardhmja...

ZDNet: Piramida nga muze komunist në qendër të teknologjisë

TIRANË, 20 korrik /ATSH/ - Dikur simboli i një regjimi totalitar shtypës, godinës që i ngjan një piramide në qendër të kryeqytetit shqiptar, Tiranë,...

Projekti i rijetësimit, Rama: Piramida, pikë referimi në rajon dhe më...

TIRANË, 25 prill /ATSH-Maela Marini/ - "Projekti për transformimin e Piramidës në një qendër të madhe për teknologjinë e informacionit do t'a shndërrojë këtë...

Prezantohet projekti i Piramidës, Veliaj: Nis realizimi i një ëndrre, do...

TIRANË, 25 prill /ATSH/ - Nga një relike e së shkuarës që mbart shumë nostalgji, Piramida e Tiranës do t'i kthehet kryeqytetit si një...

FOTOGALERI/ Piramida, atraksioni më i ri në kryeqytet

TIRANË, 25 prill/ATSH/- Piramida e Tiranës nga një ndërtesë e rrënuar prej vitesh do të transformohet në një nga qendrat më të mëdha të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA