Ballina Etiketimet Pilote

Etiketim: pilote

MADRID – “Ryanair” ul pagat e pilotëve spanjollë

MADRID, 20 gusht /ATSH-AFP/ - Linja ajrore irlandeze "Ryanair" njoftoi sot se ka arritur një marrëveshje me pilotët e saj në Spanjë për të...

SUEDI – SAS anulon 673 fluturime për shkak të grevës së...

STOKHOLM, 25 prill /ATSH-DPA/ - Kompania ajrore skandinave, SAS bëri të ditur se ishin anuluar 673 fluturime duke ndikuar tek 72 000 pasagjerë, pasi...

TURQI – Dhjetëra pilotë të ushtrisë arrestohen me dyshimin për lidhje...

ANKARA, 30 janar /ATSH-AFP/ - Autoritetet turke arrestuan sot disa dhjetëra pilotë të ushtrisë, të dyshuar për lidhje me imamin Fethullah Gulen, i akuzuar...

AVIACION – BE test psikologjik për pilotët

ROMË, 29 korrik /ATSH-ANSA/ - Tre vjet nga tragedia ajrore e linjës gjermane ''Wings'', ku piloti kishte përplasur qëllimisht avionin, Komisioni Evropian ka krijuar...

SPORT – 10 pilotët më të famshëm të ”Formula 1”

PARIS, 19 mars /ATSH-AFP/ - “Formula 1” fillon më 25 mars në Melburn të Australisë, ndërkohë që Hamilton dhe Vettel janë në gjurmët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA