Ballina Etiketimet Piktura

Etiketim: piktura

Një pikturë e Caravaggios hap muzetë e Romës

ROMË, 16 qershor /ATSH-DPA/ - Një nga pikturat më të famshme të piktorit Caravaggio, "Djali i kafshuar nga një hardhucë", u ekspozua në Romë...

Dita e Tokës/ Fëmijët shprehin përmes artit sensibilizimin në mbrojtje të...

TIRANË, 22 prill/ATSH - A. Fortuzi/ Fëmijët e Elbasanit kanë shprehur fantazinë e tyre përmes disa punimeve nga shtëpia në kuadër të Ditës Ndërkombëtare...

Festa e 7-8 marsit, çelet ekspozita me piktura të nxënësve në...

TIRANË, 6 mars/ATSH/Në kuadër të festave të 7 dhe 8 Marsit, në hollin e Qendrës Kulturore  në Librazhd, u çel ekspozita në vizatim e...

Foto/ Shalsi viziton studion e piktorit Anastas Kostandini

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/Ministri për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduart Shalsi zhvilloi një vizitë pune në studion e piktorit pogradecar, Anastas Kostandini. I shoqëruar nga ekipi i...

GJERMANI – Rikthehen në muze pikturat e vjedhura në vitin 1979

ERFURT, 20 janar /ATSH-DPA/ - Pesë piktura me vlerë, të vjedhura saktësisht 40 vjet më parë janë kthyer në shtëpinë e tyre në një...

RETROSPEKTIVË – 10 rekordet e vitit 2019

PARIS, 1 janar /ATSH-AFP/- Muaji më i nxehtë, maratona më e shpejtë, gjoba më e rëndë, një retrospektivë e vitit 2019 përmes 10 rekordeve...

FOTO/ Arkitektura unikale e banesave në Berat përmes artit të të...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ - Arkitektura unikale dhe origjinale e banesave në Berat ka tërhequr vëmendjen e brezit të ri të cilët janë frymëzuar...

FOKUS – NYT: Thesaret e LM në shitje në FB

NJU JORK, 10 maj /ATSH-ANSA/ - Thesaret antike, që gjenden në zonat e luftës në Lindjen e Mesme, kanë dalë në shitje në Facebook,...

GJERMANI – U kthehen pronarëve pikturat e grabitura nga nazistët

BERLIN, 27 mars /ATSH-DPA/ - Një komision këshillëdhënës i Fondacionit Gjerman të Arteve të Humbura vendosi sot që dy piktura, të blera nga qeveria...

SOFT NEWS – Burg për dy kinezë që fshehën… Leninin!

MOSKË, 20 janar /ATSH-AFP/ - Drejtësia ruse dënoi sot dy përgjegjës të një shkolle kineze të artit me dy vite burg sepse kishin fshehur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA