Ballina Etiketimet Pesha

Etiketim: pesha

Tre hapa të thjeshtë për të humbur peshë në mënyrë të...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ - Ka shumë metoda që të ndihmojnë për të humbur kilet e tepërta, por pa harruar se ato do të...

SHËNDETËSI – Mbi dhe nënpesha zvogëlojnë jetëgjatësinë

ANKARA, 31 tetor /ATSH-AA/ - Mbipesha apo pesha më e ulët nga ajo normale mund të zvogëlojë jetëgjatësinë mesatare për rreth katër vite. Në një...

Ushqimet që mund të hani gjithë kohën, pa u shëndoshur

TIRANË,11 tetor /ATSH/ - Karbohidratet e mira janë të rëndësishme. Nëse ushqehesh keq është e pamundur të largosh kilogramët e tepërt vetëm nëpërmjet aktivitetit...

Ushqim dhe elegancë

TIRANE,21 Prill /ATSH/ - Mënyra se si trupi i përthith kaloritë është e ndryshme në persona të ndryshëm. Mirëpo, ka disa ushqime që ndihmojnë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA