Ballina Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

Hoxha takim me familjet e përmbytura nga HEC Fierzë: Brenda 2...

TIRANË, 26 mars /ATSH/ Drejtuesi politik i PD në qarkun Kukës, Flamur Hoxha ka zhvilluar një takim me përfaqësues të shoqatës së familjeve të...

“Të fusësh Vjosën në një grykë shisheje”/ Rama: Ura në rrugën...

TiRANË, 20 shkurt/ATSH-Maela Marini/ "Ura problematike mbi lumin Vjosë në rrugën Levan-Vlorë është kartëvizita e aftësisë qeverisëse që kanë ata që duan të vijnë...

Spahia: Shkodra nën ujë, Rama do të paguajë në 25 prill...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ “Fatura e braktisjes së Shkodrës do të paguhet më 25 prill”, u shpreh sot ish-deputeti i PD, Bardh Spahia, i...

Xhafaj: Sipërfaqja e tokës nën ujë në zonën e Shkodrës ka...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Etjen Xhafaj deklaroi sot se, "sipërfaqja e tokës nën ujë në zonën e Shkodrës ka rënë...

Situata nga reshjet/ Çako: Në qarkun e Shkodrës ka qenë e...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Kreu i Emergjencave Civile Haki Çako, deklaroi se situata në qarkun e Shkodrës ka qenë e rënduar, e parashikuar dhe nga...

IGJEUM: Reshjet e dëborës do të përfshijnë të shtunën të gjithë...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) bëri të ditur sot se reshjet e dëborës pritet të përfshijnë  nesër, e...

Braçe: Në vitin 2010 me shumë më pak reshje, qeveria e...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe teksa informoi mbi situatën e krijuar në Shkodër pas reshjeve intensive që kanë përfshirë vendin bëri të ditur...

Meta: Qeveria të shpallë Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore në zonat e...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një reagimi kërkoi sot që qeveria të shpallë Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore...

Rëndohet situata e reshjeve në Shkodër, Forcat e Armatosura nisin evakuimet

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Reshjet e dendura kanë sjellë edhe përkeqësim të situatës së përmbytjeve në bashkinë e Shkodrës. Forcat e Armatosura kanë shtuar praninë në...

ROMË – Moti i keq shkakton përmbytje në jug të Italisë

ROMË, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - Reshjet e mëdha të shiut që goditën sot brezin jugor të Tirrenit po shkaktojnë dëmet dhe problemet e para...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA