Ballina Etiketimet Perkujtim

Etiketim: perkujtim

UASHINGTON – SHBA kujton sulmin e 11 Shtatorit 

UASHINGTON, 11 shtator /ATSH-DPA/ - SHBA po përkujton sot 3 000 personat e vrarë nga sulmet e Al-Kaedës në Nju-Jork dhe Uashington më 11...

3-vjetori i ndarjes nga jeta/ Farudin Hoxha, projektues i veprave më...

TIRANË, 11 shtator/ATSH/ Akademia e Shkencave e Shqipërisë përkujtoi sot në 3-vjetorin e ndarjes nga jeta akademikun e shquar Farudin Hoxha. Farudin Hoxha ishte inxhinier...

Homazh/ Rama përkujton Petro Nini Luarasin: Një ndër të ndriturit e...

TIRANË, 17 gusht/ATSH/  Kryeminstri Edi Rama përkujtoi sot në rubrikën "Homazh", Petro Nini Luarasin, të cilin e cilësoi "një ndër të ndriturit e këtij...

20 vjet nga rënia në krye të detyrës/ Veliu: Arben Zylyftari,...

TIRANË, 2 gusht/ATSH/ 20-vjetori i rënies në krye të detyrës të dëshmorit, Arben Zylyftari, u përkujtua sot në një ceremoni ku morën pjesë drejtori...

100-vjetori i lindjes së Arshi Pipës/ Margariti: Një nga zërat e...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, përkujtoi sot Arshi Pipën, poet, kritik, përkthyes, albanolog, filozof, të cilin e cilësoi si një nga...

Rama përkujton Bajo Topullin: Vëllai i duhur në një luftë për...

TIRANË, 24 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sot Bajo Topullin, veprimtar i çështjes kombëtare, arsimtar në periudhën e fundme të Perandorisë Osmane dhe...

Tepelenë/ Përkujtohet 100-vjetori i rënies së “Heroit të popullit” Selam Musa...

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ Në qytetin e Tepelenës u përkujtua sot 100-vjetori i rënies të "Heroit të Popullit", Selam Musa Salaria. Në ceremoninë e organizuar ishin...

“Apostull i Shqiptarizmës”/ Përkujtohet 174-vjetori i lindjes së shkrimtarit të madh...

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Me përkushtimin dhe veprimtarinë e tij të dendur atdhetare e kulturore shkrimtari i madh shqiptar Naim Frashëri u bë figura qendrore...

615 vite nga lindja e Skënderbeut, Heroit tonë Kombëtar

https://www.facebook.com/MargaritiElva/videos/1164585607209146/ TIRANË, 6 maj/ATSH/ Si sot 615 vjet më parë lindi Heroi ynë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, djali më i vogël i Gjon Kastriotit dhe...

8 vjet nga rënia në krye të detyrës në Kandahar/ Përkujtohet...

TIRANË, 20 shkurt/ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka kujtuar rënien në detyrë të “Dëshmorit të Atdheut” kapiten Feti Vogli. "8 vjet pa kapiten Feti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA