Ballina Etiketimet Peme

Etiketim: peme

Fondi i gjelbërimit/ Në Patos u mbollën 8500 pemë

TIRANË, 31 maj/ATSH/ Rruga "Unaza" është arteria kryesore e qytetit të Patosit, jo vetëm për qarkullimin e automjeteve, por për korsinë e biçikletave, sheshpushimet...

Gratë dhe vajzat e bashkisë së Tiranës mbjellin pemë në Parkun...

Veliaj: “8 marsi, ditë reflektimi për burrat. Në një shoqëri që aspiron Europën, s’ka vend kultura e dhunës” TIRANË, 8 mars /ATSH/ 8 Marsi është...

Pukë, unaza e madhe e qytetit do të mbillet me pemë...

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ Në qytetin verior të Pukës vijon intensivisht puna për mbjelljet e reja me drurë dekorativë. Punonjësit e bashkisë po mbjellin çdo ditë...

Gjirokastër, mbillen ullinj në zonën e goditur nga rrëshqitjet e dherave

TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ Nxënësit e shkollës "Koto Hoxhi" në qytetin e Gjirokastrës mbollën rreth 40 fidanë ullinj në lagjen “Kodra e Shtufit”. Në aksionin për...

Llatja/ Shumë shpejt 500 pemë do të mbillen në qytetin e...

TIRANË, 5 shkurt/ATSH/ Një ditë pas prezantimit të projektit “Muri i Gjelbër”, në Elbasan nisi zbatimi i tij në të gjithë territorin. Kryetari i bashkisë...

97-vjetori i Shërbimit Pyjor Shqiptar, nxënës dhe vullnetarë i bashkohen aksionit...

-Veliaj: Të rikuperojmë dëmin që është bërë në këto vite me pyjet- TIRANË, 27 janar/ATSH/  Me rastin e 97-vjetorit të themelimit të institucionit të Shërbimit...

AUSTRALI – Mision sekret për shpëtimin e pemëve prehistorike

SIDNEI, 16 janar /ATSH-AFP/ - Një mision sekret ka mundësuar shpëtimin nga zjarret që kanë përfshirë Australinë të vendit të fundit natyror në botë...

Tirana me hyrje dinjitoze, nis mbjellja e pemëve në rrugën dytësore...

- Veliaj: Brenda vitit nis puna për terminalin e Lundrës - TIRANË, 13 janar/ATSH/ Tirana do të ketë hyrje dinjitoze, jo vetëm si infrastrukturë, por...

Foto/ Mbillen 100 pemë te Parku Liqenit, regjisori Milkani dhe ambasadori...

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Regjisori Piro Milkani nuk është vetëm një nga regjisorët më të mirë të kinematografisë shqiptare, por edhe një qytetar model, i...

Foto/ Rinis aksioni për mbjelljen e pemëve, 100 fidanë të rinj...

TIRANË, 9 janar/ATSH/100 pemët e para për 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet u mbollën sot në Lumin e Tiranës, i cili është edhe një nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA