Ballina Etiketimet PD

Etiketim: PD

Tabaku: PD e vendosur të anulojë çdo koncesion që është monopol

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ - “Partia Demokratike është e vendosur të anulojë çdo ligj selektiv, çdo koncesion që është monopol dhe çdo favorizim nga...

Kadiu: PD e vendosur të shfuqizojë çdo ligj që ul taksat...

TIRANË, 2 Gusht /ATSH/ -Partia Demokratike është e vendosur të shfuqizojë çdo ligj që ul taksat për biznesin e bixhozit. Deputetja e Partisë Demokratike, Fatbardha...

Alibeaj: Vetingu po konfirmon në detyrë gjyqtarë të korruptuar

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ - Partia Demokratike shprehu sot shqetësimin se Vetingu po konfirmon në detyrë gjyqtarë të korruptuar, të lidhur me krimin e organizuar. Përmes...

PD: Policia fsheh ngjarje të rënda në Elbasan

TIRANË, 31 Korrik /ATSH/ -Deputetët e Partisë Demokratike Ervin Salianji dhe Luçiano Boçi së bashku me kreun e degës së PD-së në Elbasan, Aurel...

Tabaku: Gjykata Europiane e Auditimit, 1 në 3 tendera jepen pa...

TIRANË, 31 korrik /ATSH/ - Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku deklaroi sot në një konferencë për mediet tha se “Gjykata Europiane e Auditimit...

Alibeaj: Organet e vettingut po mbajnë në sistem gjyqtarë të korruptuar

TIRANË, 27 Korrik /ATSH/ - Organet e vettingut po mbajnë në sistem gjyqtarë të korruptuar, deklaroi sot nënkryetari i grupit parlamentar të PD, Enkelejd...

Ligji i Magjistraturës, Basha: Të zbatohen 7 pikat e opozitës

TIRANË, 27 Korrik /ATSH/ -Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim me gazetarët u shpreh i vendosur lidhur me qëndrimin që do...

Projekti i Teatrit të ri nuk i shërben artistëve, por ndërtimit...

TIRANË, 27 Korrik /ATSH/ -Projekti i Teatrit të ri nuk i shërben artistëve, por ndërtimit të kullave të reja në Tiranë. Kryetari i Partisë Demokratike,...

PD: Klima armiqësore ndaj biznesit dëmton ekonominë

TIRANË, 25 Korrik /ATSH/ -“Vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për të përjashtuar Shqipërinë nga lista e vendeve mikpritëse të bizneseve amerikane është dënim...

PD: Konfirmimi në detyrë i Ardian Dvoranit, lajm i keq për...

TIRANË, 25 Korrik /ATSH/ -Partia Demokratike e konsideroi sot konfirmimin e gjyqtarit të Gjykatës së Lartë Ardian Dvorani në detyrë si një lajm të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA