Ballina Etiketimet Pasaporte

Etiketim: pasaporte

Shtyhet afati i tërheqjes së letërnjoftimeve deri në shtator 2021/ Ndihmë...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Ministria e Brendshme, në bashkëpunim me koncesionarin e prodhimit të dokumenteve të identitetit, kanë shtyrë deri në 1 shtator 2021...

COVID-19 – Shtëpia e Bardhë: Jo pasaportë federale vaksinimi

UASHINGTON, 6 prill /ATSH-AFP/ - Shtëpia e Bardhë tha sot se nuk do të vendosë një pasaportë shëndetësore për amerikanët për të treguar se...

COVID-19 – Kina paraqet pasaportën shëndetësore

PEKIN, 9 mars /ATSH-AFP/ - Kina ka prezantuar për qytetarët e saj një pasaportë digjitale që do t'u mundësojë atyre të provojnë statusin shëndetësor...

Shqipëria me pasaportë dixhitale vaksinimi antikovid

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama informoi sot se, "ne kemi krijuar pasaportën dixhitale të vaksinimit duke u parapërgatitur në rast se vaksinimi kthehet...

BRUKSEL – BE: Pasaporta COVID-19 do të ketë vlerë ligjore

BRUKSEL, 1 mars /ATSH-ANSA/ - Pasaporta e gjelbër COVID-19 do të jetë një propozim legjislativ, nuk do të jetë fakultative, por do të ketë...

BRUKSEL- BE marrëveshje vetëm në parim për pasaportën e vaksinimit

BRUKSEL, 26 shkurt /ATSH-DPA/ - Jemi të sigurt se ne do të jemi në gjendje të arrijmë qëllimin tonë në fund të verës për...

COVID-19 – “Air New Zealand” teston një pasaportë vaksinimi

WELLINGTON, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - "Air New Zealand" do të testojë një pasaportë digjitale transporti me qëllim për t'u mundësuar kompanive ajrore dhe autoriteteve...

COVID-19 – Suedia dhe Danimarka planifikojnë krijimin e pasaportave të vaksinave

STOKHOLM, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Suedia do të zhvillojë një certifikatë elektronike të vaksinimit kundër COVID-19 për udhëtime dhe përdorime të tjera, njoftoi sot...

Nis shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Në Ambasadën e Shqipërisë në Berlin, filloi shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti për shtetasit shqiptarë rezident në Gjermani. Në...

Nis shërbimi për pajisje me kartë identiteti dhe pasaportë në Francë

TIRANË, 3 shkurt /ATSH – I. Vata/ Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton sot se ka nisur sot shërbimi për pajisje me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA