Ballina Etiketimet Pasagjere

Etiketim: pasagjere

Transporti detar, rritet me 3.5% numri i pasagjerëve në 11 muaj

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Numri i pasagjerëve që udhëtuan përmes linjave detare gjatë periudhës janar-nëntor shënoi rritje me 3.5%, krahasuar me të njëjtën periudhë të...

Durrës/ Rritet me 3% numri i pasagjerëve në transportin detar në...

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Mbi 816 mijë udhëtarë me 240 mijë automjete kanë shfrytëzuar tragetet e linjave nga Durrësi gjatë periudhës janar-nëntor të këtij viti. Të...

Aeroporti “Nënë Tereza”, fluksi i pasagjerëve gjatë tetorit rritje vjetore prej...

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Autoriteti i Aviacionit Civil bën të ditur se 271 589 pasagjerë fluturuan për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Ndër këto,...

Fluks pasagjerësh në Rinas, 12% më shumë se qershori i kaluar

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Në aeroportin ndërkombëtar "Nënë Tereza"në Rinas fluksi i pasagjerëve gjatë qershorit të këtij viti ka një rritje prej 12% krahasuar me...

Fluturimet charter në sezonin turistik, rreth 50,571 pasagjerë vetëm në qershor

TIRANË, 9 gusht/ATSH/- Shqipëria e kthyer tashmë në një destinacion të preferuar për pushime po nxit tregun e udhëtimeve ajrore përmes çarterave me turistë,...

Fluturimet, 13% më shumë pasagjerë në maj se vitin e kaluar

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ - Numri i pasagjerëve që kanë udhëtuar gjatë muajit maj këtij viti nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë ka shënuar...

Fluturimet, rritet me 10,34% numri i pasagjerëve gjatë marsit të këtij...

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Numri i pasagjerëve që kanë udhëtuar gjatë muajit mars të këtij viti nga aeroporti ndërkombëtar “Nënë Tereza” në Tiranë...

2200 pasagjerë u kompensuan nga vonesat apo anulimet e fluturimeve

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Në Aeroportin Ndërkombëtar "Nënë Tereza", rezulton se numri i kompensimeve të pasagjerëve për vonesat mbi 3 orë, të kompanive...

NORVEGJI – SAS anulon 709 fluturime

STOKHOLM, 2 maj /ATSH-DPA/ - Kompania ajrore skandinave SAS anuloi 709 fluturime, të cilat prekën 54 000 pasagjerë, ndërkohë që bisedimet mes pilotëve dhe...

Ulja e detyruar e avionit, reagon Autoriteti i Aviacionit Civil

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Autoriteti i Aviacionit Civil informoi sot se 136 pasagjerët e linjës Tiranë-Ankona, i cili bëri sot ulje të detyruar, janë sistemuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA