Ballina Etiketimet Pasagjere

Etiketim: pasagjere

BM – Dënim marramendës për këdo që mashtron në formularin e...

LONDËR, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Udhëtarët që mbërijnë në Britaninë e Madhe, të cilët mashtrojnë duke thënë se nuk kanë ardhur nga një nga...

TURQI – Izolohen të gjithë pasagjerët e huaj nga Europa

ANKARA, 22 dhjetor /ATSH-AA/ - Turqia izoloi udhëtarët që mbërritën nga Britania e Madhe, Danimarka, Holanda dhe Afrika e Jugut edhe nëse ata rezultuan...

Pasagjerët që udhëtojnë drejt Italisë vetëm me maskë kirurgjikale, formularët e...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Çdo pasagjer që udhëton drejt Italisë duhet të jetë i pajisur vetëm me maskë kirurgjikale, ndërsa formularët e vetëdeklarimit duhet të...

FRANKFURT – Aeroportet gjermane ende pa pasagjerë pas tronditjes pandemike

FRANKFURT, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Numri i pasagjerëve që kalojnë nga aeroportet gjermane mbetet vetëm në një pjesë të niveleve të parapandemisë, pesë muaj...

NORVEGJI – Vonohet një minutë, pasagjerët e avionit përfundojnë… në karantinë

OSLO, 8 gusht /ATSH-AFP/ - Pasagjerët e një fluturimi nga Nisa në Oslo do të duhet të zbatojnë një karantinë dhjetëditore, për shkak se...

GREQI – Rumunët dhe bullgarët që mbërrijnë me avion duhet të...

ATHINË, 25 korrik /ATSH-ANA/ - Zëvendësministri grek për Mbrojtjen Civile dhe Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias deklaroi sot se të gjithë pasagjerët, të cilët ...

FOKUS – Trafiku ajror i pasagjerëve regjistron rënien më të madhe...

PARIS, 2 prill /ATSH-AFP/-Trafiku ajror i pasagjerëve, i prekur rëndë nga pandemia e COVID-19, regjistroi një rënie prej 14,1% në të gjithë botën, në...

BRUKSEL – BE: Asnjë kërkesë për pezullimin e Schengenit

BRUKSEL, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Nuk kemi marrë asnjë kërkesë për pezullimin e traktatit Schengen, të gjitha vendimet duhet të merren në bazë të...

ITALI – Dyshimi për raste koronavirusi bllokon anijen me 6 000...

ROMË, 30 janar /ATSH-AFP/- Rreth 7 000 persona, ndër të cilët 6 000 pasagjerë, kanë mbetur të bllokuar në një anije turistike në portin...

Transporti detar, rritet me 3.5% numri i pasagjerëve në 11 muaj

TIRANË, 27 dhjetor/ATSH/ Numri i pasagjerëve që udhëtuan përmes linjave detare gjatë periudhës janar-nëntor shënoi rritje me 3.5%, krahasuar me të njëjtën periudhë të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA