Ballina Etiketimet Papa Francesku

Etiketim: papa Francesku

ITALI – Papa Françesku: Përpjekjet shumëpalëshe globale kanë pësuar erozion 

ROMË, 25 shtator /ATSH-DPA/ - Pandemia e koronavirusit na ka treguar se ne nuk mund të jetojmë pa njëri-tjetrin ose, më keq akoma, të...

Meta sjell fjalët e Papa Françeskut në 6-vjetorin e vizitës në...

TIRANË, 21 shtator /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka rikujtuar sot fjalët e Atit të Shenjtë, Papa Françeskut, gjatë vizitës së tij në...

Meta solidarizohet me mesazhin e Papa Françeskut: Koha që zëri i...

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ -“Koha që zëri i qytetarëve të dëgjohet nga të gjithë!” Presidenti i Republikës, Ilir Meta është solidarizuar sot me mesazhin e...

VATIKAN – Papa Françesku dhuron 250 000 euro për Kishën libaneze

ROMË, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Papa Françesku i ka dhuruar 250 000 euro Kishës libaneze pas shpërthimit katastrofik të portit në Bejrut, njoftoi sot...

VATIKAN – Papa Françesku dhuron 35 ventilatorë në vendet që po...

SELIA E SHENJTË, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku ka dhuruar 35 ventilatorë në vendet që po luftojnë me koronavirusin e ri, duke përfshirë...

ITALI – Papa Françesku falenderon punonjësit e shëndetësisë për përpjekjet heroike...

ROMË, 20 qershor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku zhvilloi një takim me disa punonjës shëndetësorë nga Lombardia, rajoni Italian më i goditur nga koronavirusi, duke...

ITALI – Papa Françesku dhuron 1 milion euro për fondin e...

ROMË, 9 qershor /ATSH-DPA/- Papa Françesku ka ofruar 1 milion euro për një fond të ri bamirësie, që synon të ndihmojë qytetarët e Romës...

VATIKAN – Papa Françesku kërkon një botë më të mirë postCOVID-19

VATIKAN, 27 maj /ATSH-AFP/ - Papa Françesku, ende i privuar nga besimtarët e tij tradicionalë në sheshin e Shën Pjetrit për shkak të koronavirusit,...

ITALI – Papa Françesku: Respektoni rregullat gjatë shërbesave fetare

ROMË, 17 maj /ATSH-DPA/ - Papa Françesku i bëri thirrje adhuruesve të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë rregullat e vendosura kundër përhapjes së...

VATIKAN – Papa Françesku thirrje për bashkëpunim ndërkombëtar lidhur me vaksinën...

ROMË, 3 maj /ATSH-DPA/ - Papa Françesku bëri thirrje për bashkëpunim më të madh ndërkombëtar, në kërkimin e trajtimeve dhe një vaksine kundër COVID-19,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA