Ballina Etiketimet Pakete

Etiketim: pakete

Paketat shëndetësore/ 1074 të moshuar përfituan ndërhyrje dhe lente falas në...

TIRANË, 4 shtator/ATSH/ 1074 të moshuar kanë përfituar paketën e kataraktës, ndërhyrjen dhe lentet falas në gjysmën e parë të këtij viti. Ministrja e Shëndetësisë...

Karli nga Fieri, një nga 167 206 punonjësit që kanë përfituar...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Kryeministri Rama përcolli sot shembullin e një kamerieri në një nga baret e qytetit të Fierit i cili ka përfituar pagën...

TAJLANDË – Paketë stimuluese për forcimin e turizmit vendas 

BANGKOK, 16 qershor /ATSH-DPA/- Qeveria e Tajlandës pritet të lëshojë një paketë stimuluese me vlerë rreth 22,4 miliardë baht (720 milionë dollarë), me synim...

BRUKSEL – BE propozon 750 miliardë euro për planin e rimëkëmbjes...

BRUKSEL, 27 maj /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian propozoi një plan prej 750 miliardë eurosh për rimëkëmbjen e ekonomisë nga koronavirusi, nga 500 miliardë që...

ITALI – Qeveria paraqet paketën e ndihmës ekonomike

ROMË, 9 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane është në përfundim të një paketë prej 55 miliardë eurosh në mbështetje të ekonomisë së vendit, ndërsa...

Zgjerimi i paketës financiare frenon rritjen e papunësisë/ Denaj: Shumën prej...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi mbrëmjen e së martës, se në paketën e parë u adresua mbështetja për...

Paketa e zgjeruar/ 70 milionë dollarë për 176 mijë individë dhe...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama prezantoi sot paketën e dytë mbështetëse, e cila ofron një ndihmë ekonomike prej 40 mijë lekësh për 176...

Paketa e dytë e masave mbështetëse/ Ahmetaj diskuton me përfaqësues të...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Ministri i Shtetit për Rindërtimin, njëkohësisht koordinator për menaxhimin e masave për të frenuar përhapjen e infeksionit COVID-19, Arben Ahmetaj diskutoi...

COVID-19/ Klosi: Paketë mbështetëse për industrinë turistike, fasone dhe njësitë prodhuese

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi deklaroi sot se qeveria po bën gati një paketë mbështetëse për industrinë turistike. “Sektorët e...

Nga agjencitë turistike, te taksitë dhe linjat urbane/ Qeveria mbështetje financiare...

TIRANË, 10 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "fillimjavën e ardhshme do të publikohet paketa e zgjeruar e mbështetjes financiare, për të lehtësuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA