Ballina Etiketimet Paga

Etiketim: paga

“Rritje 40 % e pagave të infermierëve në mandatin e ri”/...

TIRANË, 12 maj /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se angazhimi për të rritur pagën brenda këtij mandati të ri 40 %, është një...

Vlera e prokurimit për pagat orare minimale/ APP: Të përllogariten mbi...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Në raportet e auditimit të KLSH-së janë konstatuar problematika në përllogaritjen e vlerës së parashikuar të prokurimit për kontratat e punës...

Paga mesatare bruto u rrit me 2,4 % në vitin 2020/...

TIRANË, 7 maj/ATSH/ Në vitin 2020, paga mesatare bruto për një të punësuar me pagë në Shqipëri është 53.662 lekë. INSTAT publikoi anketën e Forcave...

Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve/ Mesazhet

TIRANË, 1 Maj/ATSH/ Autoritete shtetërore dhe politike kanë uruar Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve. Gramoz Ruçi, duke përshëndetur sot të gjithë punëtorët e Shqipërisë, nënvizon se...

“Plani i Veprimit 2021-2025″/ Rritje me 40 % e pagave për...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Pagat për bluzat e bardha do të rriten sërish me 40 %, ndërsa pagat për të gjithë punonjësit e tjerë të...

Mandati i tretë/ Ekonomi: Zero taksa për pagat deri në 40...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Partia Socialiste e cila po kërkon mandatin e tretë qeverisës premton se do të përjashtojë nga taksa për tatimin mbi të...

Zerim i tatim fitimit mbi pagat deri në 400 mijë lekë,...

TIRANË, 21 mars/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot nga Elbasani se "programi i PD-së ngjan si dy pika uji me programin që është...

Nga 1 janari 2022, pagat deri 400 mijë lekë nuk do...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier ku prezantoi skuadrën e 25 prillit të kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste. Kryeministri...

“Pagat e mësuesve rritje edhe në mandatin e tretë”/ Rrumbullaku: Punësimi...

TIRANË, 16 mars/ATSH/ Zëvendësministri i Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Olti Rrumbullaku, theksoi sot se, "rritja e pagave të mësuesve në vitet e fundit është...

Në mandatin e tretë rritje me 40% e pagave për bluzat...

TIRANË, 15 mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në Lezhë se pagat do të vijojnë të rriten jo vetëm për bluzat e bardha por...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA