Ballina Etiketimet Operacione

Etiketim: operacione

Kufij më të sigurt/ Bashkëpunimi me FRONTEX i suksesshëm, Voda për...

TIRANË, 27 maj/ATSH-Arbi Fortuzi/ Rovena Voda, zv.ministre e Brendshme, gjatë një interviste për Agjencinë Telegrafike Shqiptare tha se bashkëpunimi me FRONTEX ka rritur zbulueshmërinë...

Rinisja e operacioneve/ Mbi 790 ndërhyrje në spitalet publike në javën...

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Më shumë se 790 ndërhyrje janë kryer në spitalet publike në javën e parë pas rikthimit gradual në normalitet të punës...

MJEKESI – COVID-19 anulon 28,4 milionë operacione në të gjithë botën

LONDER, 15 maj/ATSH-MIA/ - Rreth 28,4 milionë operacione të planifikuara janë anuluar ose shtyrë në të gjithë botën si rezultat i epidemisë COVID-19, sipas...

Operacionet humanitare, bashkia e Lezhës ndihmoi sot 84 familje në nevojë

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Bashkia e Lezhës po vijon operacionet humanitare për t’u ardhur në ndihmë familjeve më në nevojë. Kryetari i bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu...

Spitali i Traumës/ 450 ndërhyrje kirurgjikale urgjente muajin e fundit dhe...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Në spitalin universitar të Traumës, ku janë përqendruar ndërhyrjet urgjente kirurgjikale, vijon puna pa u ndalur në këtë situatë të pazakontë. Ministrja...

Operacionet humanitare në Librazhd, Balla: Asnjë nuk do të mbetet pa...

TIRANË, 27 mars/ATSH/ Operacionet humanitare po vijojnë në gjithë territorin e bashkisë Librazhd, ku strukturat vendore i janë gjendur pranë pensionistëve të vetmuar dhe...

BAGDAD – Forcat irakiane rifillojnë operacionet me koalicionin antixhihadist

BAGDAD, 30 janar /ATSH-AFP/ - Forcat irakiane rifilluan sot operacionet e tyre me koalicionin antixhihadist, të drejtuar nga SHBA-ja, pas ndërprerjes prej tre javësh...

SHBA – Rinisin operacionet ushtarake me Irakun

UASHINGTON, 16 janar/ ATSH-AFP/- SHBA rifilloi dje operacionet e saj të përbashkëta ushtarake me Irakun, të ndërprera pas vdekjes së gjeneralit iranian Qassem Soleimani,...

Foto/ Ekipi rumun në operacionet e kërkim-shpëtimit në Durrës

TIRANË, 28 nëntor /ATSH/ -Menjëherë pas zbarkimit në Shqipëri, ekipi RO-USAR u vendos në një bazë detare në qytetin e Durrësit, njoftoi ambasada e...

Finalizohet operacioni “Përsëritësit”, 3 në pranga për vjedhje prone

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Policia e Shtetit ka vënë në pranga tre persona të cilët akuzohen për vjedhje. Operacioni “Përsëritësit”, i finalizuar me sukses ka goditur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA