Ballina Etiketimet Operacion

Etiketim: Operacion

BARCELONË – 850 policë në një operacion gjigant kundër narkotrafikantëve

BARCELONË, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Më shumë se 800 policë spanjollë ndaluan sot rreth 30 të dyshuar gjatë kontrolleve të apartamenteve të përdorur nga...

SOFT NEWS – I nxjerrin 120 gozhdë nga… stomaku!

ADIS ABEBA, 22 tetor /ATSH-AFP/ - Mjekët e një spitali në kryeqytetin etiopian të Adis Abebës nxorën 122 gozhdë si dhe objekte të tjera...

Dibër- Në 8 muaj asnjë rast i kultivimit të bimëve narkotike

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ - Në Qarkun e Dibrës deri tani nuk është evidentuar asnjë rast i kultivimit të bimëve narkotike. Duke pasqyruar një pjesë të...

ARMENI – Pachinian në një megaoperacion kundër korrupsionit

EREVAN, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Nga ushtria në dogana dhe në shkolla është operacioni gjigant kundër korrupsionit që ka ndërmarrë kryeministri armen, Nikol Pachinian,...

“Forca e ligjit”, goditen disa grupe kriminale

TIRANË, 12 prill /ATSH/- Në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit” janë skeduar disa grupe kriminale me rrezikshmëri të lartë shoqërore, që vepronin në territorin...

KINEMA – Schwarzenegger i nënshtrohet një operacioni në zemër

UASHINGTON, 7 prill /ATSH-DPA/ - Ylli i kinematografisë amerikane, Arnold Schwarzenegger, njëkohësisht edhe ish-guvernatori i Kalifornisë, doli sot nga spitali, pas një operacioni të...

Xhafaj: Operacione domethënëse kundër krimit financiar

TIRANË, 5 Prill /ATSH/- Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj vlerësoi sot operacionet domethënëse që po finalizohen kundër krimit financiar, korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Përmes...

SPANJË – Kapet 1 ton drogë dhe arrestohen 18 persona në...

LION, 27 mars /ATSH/ - Gjatë operacionit “Carambolas”, një operacion i kryer nga forcat spanjolle “Guardia Civil” dhe ato gjermane “Central Customs Investigation Service”,...

Shqipëri-Itali, tjetër operacion të përbashkët kundër kanabisit

TIRANE, 26 Mars /ATSH/ -Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) arreston 2 punonjës në Stacionin e Policisë Kufitare për "Shpërdorim detyre". Policia e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA