Ballina Etiketimet Olta xhacka

Etiketim: olta xhacka

Xhaçka: Detyrimi ynë që pavarësisht vështirësive të bëjmë më shumë për...

TIRANË, 29 tetor /ATSH/ Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka u ka shprehur sot ngushëllimet familjarëve të tri viktimave që humbën jetën mbrëmjen e djeshme...

19-21 shtator/ Nis raundi i dytë i aplikimeve, pranë Akademisë së...

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ - Nga 19 deri në 21 shtator nis raundi i dytë i aplikimeve, për të gjithë ata që do të...

Forcat e Armatosura shuajnë vatrat e zjarrit me helikopter/ Xhaçka: Respekt...

https://www.facebook.com/xhackaolta/videos/764413227708075/   TIRANË, 18 gusht /ATSH/ Helikopterët e Forcave të Armatosura kanë qenë këto ditë në krye të detyrës duke shuar vatrat e zjarreve në vend. Ministrja...

Bursa studimi ushtarake në Turqi, Xhaçka: Janë 8 kuota, afati aplikimit...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Ministria e Mbrojtjes do do të vijojë ofrimin e bursave të plota për studimet në akademitë ushtarake jashtë vendit, konkretisht në...

Ministeriali i Mbrojtjes, Xhaçka konfirmon: Do jemi në Kosovë, Afganistan, Letoni

TIRANË, 17 qershor/ATSH/ Shqipëria rikonfirmon pjesëmarrjen e saj në të gjtha misionet ku Forcat e Armatosura janë të angazhuara. Kështu ka theksuar ministrja e...

Nënshkruhet kontrata/ Forcat e Armatosura pajisen me helikopterë “Black Hawk”, asistencë...

TIRANË, 29 maj/ATSH/ Në një ceremoni të veçantë, të zhvilluar në bazën ajrore të Farkës, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka dhe ambasadorja e Shteteve...

65-vjetori i krijimit, Baza Ajrore e Kuçovës drejt shndërrimit në bazën...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Baza Ajrore e Kuçovës në 65-vjetorin e krijimit të saj është më pranë ringritjes se kurrë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka është...

Pashkët/ Xhaçka: Në këto ditë sakrifice ku po ndihmojmë njëri-tjetrin, kini...

TIRANË, 12 prill/ATSH/ -Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka iu bashkua sot urimeve të festës së Pashkës. “Krishti u ngjall! Besimtarëve katolikë dhe të gjithë atyre,...

Alibeaj: Tenderi për blerjen e ushqimeve u vonua me 1 muaj

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj deklaroi sot se "Ministria e Mbrojtjes drejton Rezervat e Shtetit dhe vetëm pas presionit të opozitës...

FOTO/ COVID-19, vijon operacioni humanitar në ndihmë të familjeve në nevojë...

TIRANË, 23 mars/ATSH/ - Në të gjitha bashkitë e vendit ka vijuar edhe sot operacioni humanitar për shpërndarjen e ushqimeve dhe medikamenteve për personat...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA