Ballina Etiketimet OAK

Etiketim: OAK

OAK letër kryeministrit ne detyrë: Ndihmoni bizneset se janë duke falimentuar

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) kërkon nga kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti që të ndihmojë bizneset e falimentuara. OAK kërkon që...

Kosovë/ Krijohet Grupi Koordinues për COVID-19

PRISHTINË, 15 prill /ATSH/ U krijua në Kosovë, Grupi Koordinues për COVID-19, i cili ka për qëllim lehtësimin e pasojave që do t’i shkaktojë...

OAK kërkon lehtësi në qarkullim për bizneset e Shqipërisë dhe Kosovës

PRISHTINË, 9 prill/ATSH/ Oda e Afarizmit e Kosovës (OAK) i është drejtuar me një letër kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe atij kosovar, Albin...

Oda e Afarizmit të Kosovës përshëndet krijimin e qeverisë Kurti

PRISHTINE, 5 shkurt /ATSH/ -Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) përshëndeti krijimin e qeverisë së re të udhëhequr nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Duke...

OAK përshëndet vendimin e Qeverisë për pikën doganore në Durrës

PRISHTINË, 16 janar /ATSH/ - Oda e Afarizmit të Kosovës përshëndet fillimin e punës të Doganës së Kosovës në Portin e Durrësi, e cila...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA