Ballina Etiketimet Notre dam

Etiketim: notre dam

FRANCË – Parisi: Zjarri në Notrë Dam për shkak të një...

PARIS, 26 qershor /ATSH-ANSA/ - Zjarri në prillin e kaluar në katedralen Notrë Dam në Paris mund të ketë ndodhur për shkak të një...

FRANCË – Mesha e parë pas shkatërrimit të Notrë Damit

TIRANË, 15 qershor /ATSH-ANSA/ - Zhvillohet sot mesha e parë në katedralen e Notrë Damit, pas zjarrit që shkatërroi një prej objekteve më të...

KOMENT – Notrë Dam, emocion, solidaritet, dhurues dhe polemika

PARIS, 1 maj /ATSH-AFP/ - Pesëmbëdhjetë ditë pas zjarrit në Notrë Dam, që tronditi opinionin botëror, çdo ditë sjell një vrull solidariteti dhe polemikash,...

PARIS – Mbi 1 000 ekspertë kërkesë Macron: Mos përshpejto restaurimin...

PARIS, 29 prill /ATSH-AFP/ - Mbi një mijë ekspertë të trashëgimisë i bënë thirrje Emmanuel Macron për të mos u nxituar në procesin e...

PARIS – Punëtorët nuk respektonin ndalimin e duhanit në Notrë Dam

PARIS, 24 prill /ATSH-AFP/ - Kompania që po instalonte skelat përreth shigjetës së Notrë Dam në Paris pranoi dhe shprehu keqardhje sot që disa...

FRANCË – Prokurori i Parisit paralajmëron për mashtrime mbi dhurimet për...

PARIS, 19 prill /ATSH-DPA/ - Zyra e prokurorit të Parisit ka paralajmëruar njerëzit të jenë të kujdesshëm kur dhurojnë për rindërtimin e Notrë Damit...

FRANCË – Macron fton papën pas zjarrit në Notrë-Dam

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Papa Françesku do të vijë në kohën e duhur në Francë, njoftoi sot presidenti Emmanuel Macron, i cili e...

FRANCË – IOC jep 500 000 euro për Notrë Dam që...

PARIS, 18 prill /ATSH-AFP/ - Komiteti Ndërkombëtar Olimpik (IOC) do të dhurojë 500 000 euro për rindërtimin e Notrë Dam, njoftoi presidenti Thomas Bach...

SHBA – Walt Disney ofron pesë milionë dollarë për rindërtimin e...

UASHINGTON, 17 prill /ATSH-AFP/ - Gjignati amerikan “Walt Disney”, që ka fituar miliona dollarë të ardhura nga filmi vizatimor “Kurrizo i Notrë Damit” i...

FRANCË – Macron: Notrë Dam do të rindërtohet brenda pesë viteve

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron u shpreh sot se kërkon që katedralja e Notrë Dam në Paris, pjesërisht e shkatërruar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA