Ballina Etiketimet Norvegji

Etiketim: norvegji

OSLO – Norvegjia zgjat kufizimet hyrëse antiCOVID-19

OSLO, 10 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria norvegjeze zgjati sot kufizimet e rrepta për hyrjen në vend, si pjesë përpjekjeve për të ndaluar përhapjen e...

COVID-19 – Norvegjia mbyll kufijtë për të gjithë jorezidentët

OSLO, 28 janar /ATSH-AFP/ - Norvegjia njoftoi mbylljen e kufijve për pothuajse të gjithë jorezidentët për të shmangur përhapjen e variantit të ri të...

Asnjë festë për 30-vjetorin e kurorëzimit të mbretit Harald

OSLO, 17 janar /ATSH-DPA/ - Përvjetori i tridhjetë që kur mbreti norvegjez Harald dhe mbretëresha Sonja u ngjitën në fron përkon sot, por asnjë...

COVID-19 – Norvegjia shkurton periudhën e karantinës për udhëtarët

OSLO, 28 dhjetor /ATSH-DPA/ - Norvegjia ka në plan të lejojë personat që vijnë nga jashtë vendit të shkurtojnë periudhën e karantinës, nëse tregojnë...

NORVEGJI – Zgjaten kufizimet antiCOVID-19

OSLO, 15 dhjetor /ATSH-AFP/ - Norvegjia, ku niveli i kontaminimeve me COVID-19 është më i ulëti në Europë, njoftoi sot zgjatjen deri në mes...

Cakaj: Mirënjohje ndaj Norvegjisë për mbështetjen e vazhdueshme

TIRANË, 16 nëntor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një bisedë telefonike me ministren e Jashtme të Norvegjisë,...

Norvegjia ndalon shitjen e alkoolit gjatë natës

STOKHOLM, 5 nëntor /ATSH-DPA/ - Qeveria norvegjeze njoftoi sot ndalimin e shitjes së alkoolit gjatë natës, si edhe uli kufirin në tubimet private, duke...

COVID-19 – Norvegjia shtrëngon masat për parandalimin e shtetrrethimit

OSLO, 26 tetor /ATSH-AFP/ - Pothuajse e kursyer nga COVID-19, Norvegjia paraqiti sot një sërë masash për t'u mbrojtur nga skenari i pandemisë i...

OSLO – BM dhe Norvegjia nënshkruajnë marrëveshjen e përkohshme të tregtisë...

OSLO, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Norvegjia dhe Britania e Madhe arritën një marrëveshje të përkohshme të tregtisë së lirë, me qëllim adresimin e efekteve...

COVID-19 – Leksione demokracie për fëmijët nga… ministrat!

OSLO, 3 shtator /ATSH-AFP/ - A mund të përqafohemi sërish? A është koronavirusi ende kaq i rrezikshëm? Kur do të jetë e gatshme një...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA