Ballina Etiketimet No deal

Etiketim: no deal

BRUKSEL – Von der Leyen: Probabiliteti më i lartë një ”no...

BRUKSEL, 9 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Samiti e liderëve të BE mbi çështjen Brexit ishte shumë I shkurtër dhe tashmë ka përfunduar. Sipas asaj që mësohet,...

FOKUS – Më pak se një muaj nga ndarja,  ende “no...

LONDËR, 1 dhjetor /ATSH-AFP/ - Më pak se një muaj para përfundimit të ndarjes së tyre, Londra dhe Brukseli po përdorin kartat e tyre...

IRLANDË – Long: Një “no deal” mundësi për krimin e organizuar...

DUBLIN, 18 nëntor /ATSH-AFP/ - Një dështim i negociatave tregtare mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian mund të përbëjnë një mundësi për rrjetet...

FRANCË – Le Drian: Hipoteza e një “no deal” postBrexit perspektivë...

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian tha sot se mosarritja e marrëveshjes midis BE-së dhe BM-së për marrëdhëniet...

LONDËR – Johnson: BM e gatshme edhe për një “no deal”...

LONDËR, 7 tetor /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe tha sot se ishte e gatshme për një "no deal" në negociatat e saj tregtare me...

LONDËR- Johnson: Britania e Madhe mund të jetojë shumë mirë me...

LONDËR, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri britanik, Boris Johnson theksoi sot se Britania e Madhe mund të jetonte shumë mirë me një "no-deal", nëse...

GJERMANI – Berlini paralajmëron Londrën për pasojat ekonomike në rast të...

BERLIN, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz paralajmëroi sot Britaninë e Madhe kundër pasojave të një dështimi të negociatave me...

FOKUS – Biznesi britanik i alarmuar nga një ”no deal” i...

LONDËR, 1 korrik /ATSH-ANSA/ - Një Brexit pa marrëveshje, thënë ndryshe ''no deal'', një divorc traumatik me Bashkimin Europian, nuk është tabu për asnjë...

BRUKSEL – Macron: Në rast kundërshtimi do të kemi një Brexit...

BRUKSEL, 21 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron paralajmëroi sot se në rast të një kundërshtimi të ri të marrëveshjes së Brexit nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA