Ballina Etiketimet Nentor

Etiketim: nentor

Nëntori 2020 më i nxehti i regjistruar ndonjëherë në botë

PARIS, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Nëntori 2020 ka qenë muajin nëntor më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë në botë duke e afruar akoma më...

Rekord absolut i temperaturave në Kanada për nëntorin

MONTREAL, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Qyteti i Montrealit ka thyer një rekord absolut të temperaturave për një muaj nëntor me 22,4 gradë Celsius, ndërkohë...

BM – Një vaksinë antiCovid e disponueshme përpara fundit të nëntorit

LONDËR, 9 nëntor /ATSH/ - Spitaleve britanike u është rekomanduar që të bëhen gati për një vaksinë antiCovid brenda më pak se tre javësh,...

SHBA – Samit special për luftën kundër ISIS-it

UASHINGTON, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Ministrat e një koalicioni të gjerë ndërkombëtar kundër Shtetit Islamik do të takohen në 14 nëntor për diskutime strategjike...

ADISA/ Rreth 20 mijë aplikime nga qytetarët gjatë nëntorit

TIRANË, 7 dhjetor/ATSH/ Gjatë muajit nëntor 2018, pranë qendrave të integruara ADISA janë kryer 19755 aplikime. Zv.kryeministrja Senida Mesi informoi se në sportelet Infopoint janë pritur...

Legalizimet, 3142 familje shqiptare morën lejet në nëntor

TIRANË, 7 Dhjetor/ATSH/- Gjatë muajit nëntor të këtij viti kanë marrë lejen e legalizimit 3142 familje shqiptare. Kështu deklaroi sot kryetari i Agjencisë së Legalizimit,...

795 të punësuar nga zyrat e punës vetëm në një javë

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/474602766280498/ TIRANË, 25 nëntor/ATSH/- Si një nga prioritetet e qeverisë, punësimi në vend ka shënuar rritje ku vetëm në një javë janë punësuar 795 persona. Sipas...

FOTO/ Voskopoja, e bukur dhe e vizitueshme në të katër stinët

TIRANË,14 nëntor /ATSH/ - Voskopoja, në krahun perëndimor të qytetit të Korçës, mbetet një nga qendrat më të bukura turistike në vend që vizitohet...

FOTO/ Tirana, kryeqyteti që ofron turizëm gjithëvjetor

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/435687993628898/?t=1 TIRANË,6 nëntor /ATSH/ - Për turistët edhe ditët e para të muajit nëntor në Tiranë janë më të preferuarat. Në këto ditë vjeshte, ku...

Nëntor… dhe plazhi vazhdon ende në Himarë

TIRANË, 5 nëntor/ATSH/- Ditët e ngrohta me diell edhe në fillim të nëntorit kanë bërë që qytetarë të shumtë të drejtohen drejt plazheve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA