Ballina Etiketimet Ndryshime

Etiketim: ndryshime

Ndryshimet klimatike mund të ndryshojnë hartën e botës

ANKARA, 23 tetor /ATSH-AA/ - Jo luftërat, por ndryshimet klimatike do të ndryshojnë hartën botërore në XXI, theksoi një shkencëtare turke. Ish-drejtuesja e Qendrës së...

Roli dhe detyrat gjatë dhe pas fushatës zgjedhore, miratohen ndryshimet në...

TIRANË, 6 tetor/ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut në drejtimin e kryetarit Ulsi Manja dhe në cilësinë e...

Kuvendi miraton me 97 vota pro ndryshimet në Kodin Zgjedhor

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kuvendi miratoi sot në tërësi me 97 vota pro, 15 kundër dhe 5 abstenime...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Miratohet propozimi i PS për koalicionet me...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ Komisioni parlamentar për Çështjet Ligjore dhe Administratën Publike shqyrtoi dhe miratoi sot ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Komisioni miratoi fillimisht propozimin e...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Shqyrtohen sot nismat në Komisionin e Ligjeve

TIRANË, 28 shtator /ATSH/ Komisioni i Ligjeve do të marrë në shqyrtim sot propozimet që janë bërë deri më tani për ndryshimet në Kodin...

“Mbështesim marrëveshjen e 5 qershorit”/ Ambasadori Norman: Çdo ndryshim duhet të...

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman, deklaroi sot se "është e nevojshme që të respektohet marrëveshja e 5...

Për momentin nuk ka ndryshime në qeveri, sfidë Rindërtimi

TIRANË, 3 shtator/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama konfirmoi sot se për momentin nuk do të bëjë ndryshime në qeveri. Në një prononcim për "Top Channel",...

Birësimi i fëmijëve/ Ndryshime ligjore dhe i procedurave, më shumë lehtësi...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Ndryshimet e propozuara në projektligjin për kushtet ligjore dhe procedurat e birësimit të fëmijëve synojnë të ofrojnë zgjidhjet më optimale që...

GREQI – Mitsotakis bën ndryshime funksionale në qeveri

ATHINË, 4 gusht /ATSH-ANA/ - Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas njoftoi sot një numër të vogël ndryshimesh në përbërjen e qeverisë, të përshkruar...

“Ndryshimet kushtetuese/ Qytetarët nuk do të votojnë më qorrazi për koalicione...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndryshimet kushtetuese të miratuara një ditë më parë në Parlament nuk prekin marrëveshjen e 5...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA