Ballina Etiketimet Ndotje

Etiketim: ndotje

GJENEVË – OBSH: Ndotja e ajrit vret 600 000 fëmijë në...

GJENEVË, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Ndotja e ajrit, si e jashtme dhe e brendshme, shkakton çdo vit vdekjen e rreth 600 000 fëmijëve nën...

FRANCË – Zgjerohet zona e ndotjes pas përplasjes së anijeve në...

PARIS, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Sipërfaqja e ndotur nga derdhja në det e një sasie të konsiderueshme nafte, pas përplasjes së dy anijeve të...

Ankohen banorët, pezullohet subjekti në Shijak për ndotje të mjedisit

TIRANË, 3 tetor/ATSH-Maela Marini/ Platforma e bashkëqeverisjes shqipëriaqeduam.al ishte rruga e vetme përmes së cilës disa banorë të Shijakut morën zgjidhje të menjëhershme lidhur...

BE fton qytetarët në mposhtjen e ndotjes plastike: Mos përdorni pipat...

TIRANË, 13 Shtator /ATSH/ -Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë fton qytetarët që të ndihmojnë në mposhtjen e ndotjes plastike. 8.3 miliardë pipa plastike ndotin...

MJEKËSI – Ndotja e ajrit redukton inteligjencën

PEKIN, 29 gusht /ATSH-AA/ - Në kërkimet shkencore të bëra mbi efektin e ndotjes së ajrit në aftësitë verbale dhe numerike të trurit, shkencëtarët...

BRUKSEL – BE-ja synon të ndalë produktet plastike njëpërdorimshme

BRUKSEL, 28 maj /ATSH-DPA/ - Rripat plastik, pjatat plastike dhe shkopinjtë e tullumbaceve bëjnë pjesë në produktet plastike që do të ndalohen në Bashkimin...

BM – Marrëveshje botërore për të reduktuar ndotjen nga transporti detar

LONDËR, 13 prill /ATSH-AFP/ - Organizata Ndërkombëtare Detare njoftoi sot në Londër nënshkrimin e një marrëveshje që synon të reduktojë me të paktën 50%...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA