Ballina Etiketimet Myslimane

Etiketim: myslimane

SHBA – Biden heq ndalesën e udhëtimit për vendet myslimane

UASHINGTON, 21 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i SHBA-së, Joe Biden i dha fund ndalesës së vendosur nga paraardhësi i tij për udhëtime nga disa...

SHBA – Demokratët thirrje FB për pengimin e postimeve islamofobike

UASHINGTON, 17 dhjetor /ATSH-AA/ - Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së i bënë thirrje drejtorit ekzekutiv të Facebook-ut, Mark Zuckerberg që të ndalojë...

FOKUS – Myslimanët festojnë Fitër Bajramin në shtëpi për shmangien e...

XHAKARTA, 24 maj /ATSH-AFP/ - Myslimanët festojnë sot fundin e Ramazanit mes thirrjeve për vigjilencë për të shmangur një rikthim të pandemisë, ndërsa Europa...

FOKUS – Notrë Dami trishtimi i madh edhe i botës islame

ROMË, 17 prill /ATSH-ANSA/ - "Trishtim i madh" dhe "dhimbje e thellë". Këto janë disa nga shprehjet në mesazhet e solidaritetit ndaj katolikëve dhe...

FOKUS – Myslimanët apelojnë për rindërtimin e Notrë Damit

PARIS, 16 prill /ATSH-AFP/ - Këshilli Francez i Fesë Myslimane (CFCM) dhe Xhamie e Lionit i bënë sot thirrje komunitetit mysliman në Francë për...

Këngëtarja Sinead O’Connor… myslimane

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ - Këngëtarja irlandeze, e njohur si Sinead O'Connor ka zbuluar se është konvertuar në myslimane dhe ka ndërruar identitetin. Tani, ajo...

BRUKSEL – Timmermans: Bashkësia myslimane rol të rëndësishëm në të ardhmen...

BRUKSEL, 28 mars /ATSH-AA/ - Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Frans Timmermans deklaroi se bashkësia myslimane, së bashku me të gjitha bashkësitë e tjera, do...

BERLIN – Steinmeier: Myslimanët janë pjesë e shoqërisë gjermane

BERLIN, 20 mars /ATSH-ANSA/ - Myslimanët duhet të shihen si pjesë e shoqërisë gjermane dhe ne nuk mund t’i shmangemi kësaj, deklaroi për gazetarët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA