Ballina Etiketimet Mozart

Etiketim: mozart

SOFT NEWS – Si të kuroni COVID-19? Dëgjoni Mozart!

MINSK, 2 mars /ATSH-AFP/ - Violinisti dhe dirigjenti i njohur rus, Vladimir Spivakov tha sot se Mozart ose opera italiane mund të ndihmojnë në...

SOFT NEWS – Partitura e Mozart-it 16-vjeçar shitet për 372 500...

PARIS, 18 nëntor /ATSH-AFP/ Një partiturë origjinale me minuete e shkruar nga Wolfgang Amadeus Mozart në moshën 16-vjeçare dhe pjesë e koleksionit të Stefan...

SOFT NEWS – Një amerikan ”ringjall” pianot e… Mozartit dhe Shopenit!

DIVISOV, 13 prill /ATSH-AFP/ - Tabela orientuese, që dikur shkëlqente në diell, njoftonte një "fabrikë makinerish". Në këtë atelie të fshatit Divisov, pranë Pragës, janë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA