Ballina Etiketimet Mot i keq

Etiketim: mot i keq

ROMË – Moti i keq izolon banorët në Italinë veriore

ROMË, 27 korrik /ATSH-DPA-ANSA/ - Stuhitë kanë lënë të izoluar rreth 50 persona në një qytet në Italinë veriore. “Në Brienno, në bregun perëndimor të...

GJERMANI – Mbi 130 viktima nga moti i keq

BERLIN, 17 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i viktimave në përmbytjet shkatërruese në Gjermaninë Perëndimore vazhdon të rritet duke arritur në mbi 130, pasi policia...

GJERMANI – Të paktën 58 viktima dhe dhjetëra të zhdukur nga...

BERLIN, 15 korrik /ATSH-ANSA-AFP/ - Autoritetet gjermane vlerësojnë të paktën 58 viktima nga përmbytjet e mëdha të shkaktuara nga moti i keq që ka...

BERLIN – Gjermania përfshihet nga moti i keq

BERLIN, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Stuhi të dhunshme përfshinë sot Gjermaninë, veçanërisht në perëndim, njoftuan autoritetet lokale, që presin më shumë reshje në ditët...

KROACI – Moti i keq shkakton probleme në trafik

ZAGREB, 6 prill /ATSH-ANSA/ - Kroacia, si i gjithë Ballkani dhe Europa Qendrore, u godit sot nga një valë e fortë e motit të...

KROACI – Moti i keq paralizon vendin

ZAGREB, 15 mars /ATSH/ - Fronti i ftohtë nga veriperëndimi, që mbuloi fillimisht Kroacinë qendrore dhe pastaj Adriatikun verior, Gorski Kotar, Lika dhe Slavonia,...

ITALI – Acari siberian përfshin vendin, përplasje masive makinash në veri

ROMË, 14 shkurt /ATSH-ANSA/ - Italia vazhdon të jetë nën kthetrat e acarit siberian, i cili po shkakton jo vetëm temperatura ekstreme, por edhe...

ITALI – Moti i acartë mbyll shkollat në disa provinca

ROMË, 13 shkurt /ATSH-ANSA/ - Moti i keq në Itali ka shkaktuar ngrica në rrugë, me probleme e aksidente në rajone ku bora ka...

ROMË – Moti i keq shkakton përmbytje në jug të Italisë

ROMË, 9 shkurt /ATSH-ANSA/ - Reshjet e mëdha të shiut që goditën sot brezin jugor të Tirrenit po shkaktojnë dëmet dhe problemet e para...

Drejtoria Detare: Bregu shqiptar ende nuk është prekur nga cikloni që...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Bregu shqiptar nuk është prekur deri në këto çaste nga cikloni që ka goditur ishujt grekë në bregdetin e Jonit. Drejtoria e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA