Ballina Etiketimet Moska

Etiketim: moska

BRUKSEL – Borrell: Rusia po shkëputet nga Bashkimi Europian

BRUKSEL, 27 shkurt /ATSH-ANSA/ - Rusia po shkëputet nga BE dhe presidenti Putin po përdor të gjitha mjetet, përfshirë dezinformimin, për të siguruar mbijetesën...

SHBA – Pompeo: Pas helmimit të Navalnyt qëndron Moska

UASHINGTON, 10 shtator /ATSH-ANSA/ - Helmimi i opozitarit të njohur rus, Alexei Navalny me sa duket është orkestruar nga zyrtarë të lartë në Moskë,...

SHBA – Ambasadori amerikan në Moskë jep dorëheqjen

UASHINGTON, 7 gusht /ATSH-ANSA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump humbet ambasadorin e tij në Rusi, pasi John Huntsman, ish-kandidat republikan për Shtëpinë e Bardhë...

BRUKSEL – NATO: Moska të respektojë traktatin e 1987-ës

BRUKSEL, 26 qershor /ATSH-DPA/ - Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s duhet të përgatiten për përfundimin e planifikuar të një marrëveshjeje bërthamore midis Rusisë dhe...

RUSI – Pushkin, Lomonosov dhe Tupolev mes emrave të rinj të...

MOSKË, 31 maj /ATSH-ANSA/- Presidenti rus, Vladimir Putin ka nënshkruar sot një dekret për riemërtimin e dhjetëra aeroporteve në të gjithë vendin, duke u...

KINË – Manovra të përbashkëta ushtarake me rastin e takimit Xi-Putin

PEKIN, 25 prill /ATSH-DPA/ - Kina dhe Rusia do të zhvillojnë manovra të përbashkëta ushtarake në brigjet e Qingdao, tha sot Ministria kineze e...

UKRAINË – Poroshenko: Moska po përqëndron trupa në kufi

KIEV, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Kërcënim për një lufte të një shkalle të gjerë nuk janë vetëm fjalë, janë reale, sidomos me përgatitjet ushtarake...

BRUKSEL – Stoltenberg: Nuk duam garë të re armatimesh

BRUKSEL, 12 shkurt /ATSH-ANSA/ - Rusia ka mundësinë e fundit për marrjen e përgjegjësive në Traktatin e Raketave Bërthamore me rreze të mesme veprimi...

MOSKË – Rusia kërcënon me braktisjen e Davosit për shkak të...

MOSKË, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ -Autoritetet ruse do të braktisin Forumin Ekonomik Botëror në Davos nëse sanksionet e vendosura ndaj sipërmarrësve rusë nuk do të...

MOSKË – Kremlini dënon sanksionet amerikane të lidhura me çështjen “Noviçok”

MOSKË, 9 gusht /ATSH-DPA/ - Kremlini ka dënuar kërcënimet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të zgjeruar sanksionet e saj kundër Rusisë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA