Ballina Etiketimet Molekula

Etiketim: molekula

Zbulohen molekula organike në periferi të Rrugës së Qumështit

ROMË, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Pas zbulimit në zemër të Rrugës së Qumështit të një prej blloqeve ndërtuese të jetës, etanolaminës, të tjera molekula...

MJEKËSI/SHKENCË- Zbulohen 35 molekula të reja për të luftuar COVID-19

ROME, 29 prill /ATSH-ANSA/- Janë zbuluar 35 molekula të reja për të luftuar virusin SarsCoV2, falë një fuqie informatike. Të përshkruara në faqen e internetit...

SHËNDETËSI – Identifikohen molekulat që mund të ngadalësojnë Parkinsonin

ROMË, 3 shtator /ATSH-ANSA/ - Përparimi i sëmundjes së Parkinsonit mund të ngadalësohet falë resolvinat, molekula të prodhuara nga trupi ynë për të shuar...

ANKARA- Zbulohet struktura e re e qelizës njerëzore

ANKARA, 23 tetor /ATSH-AA/ - Shkencëtarë nga Suedia dhe Britania e Madhe kanë zbuluar strukturën e re të qelizës njerëzore, që është një lloj...

Zbulohen molekulat më të vjetra të botës me ngjyrën e ndritshme

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ - Shkencëtarët thonë se kanë zbuluar ngjyrat më të vjetra biologjike të mbijetuara në botë nga shkëmbinj të lashtë nën...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA