Ballina Etiketimet Mode

Etiketim: mode

Hapat e parë në modë për Meadow, vajza e Paul Walker

NJU JORK, 14 mars /ATSH/ - Në muajt e fundit, moda ka parë debutimin e disa vajzave të famshme të artit apo politikës, shkruan...

Nga filozofia, në modë/ Historia e emigrantes, hapi shtëpi mode në...

TIRANË, 26 shkurt /ATSH/ Shumë emigrantë, janë kthyer në Shqipëri dhe kanë ngritur sipërmarrjen e tyre mbi bazën e përvojës dhe eksperincës që kanë...

Vdes ikona e modës dhe e paqes Ruth Dayan

TEL AVIV, 5 shkurt /ATSH-ANSA/ - Ruth Dayan, bashkëshortja e parë e Moshe Dayanit, ikona e së majtës izraelite, kampione e paqes dhe një...

Çfarë e shndërroi në legjendë Pierre Cardin?

ROMË, 1 janar /ATSH-ANSA/ - Stilisti i njohur Pierre Cardin, i cili vdiq më 29 dhjetor, ishte i njohur për stilin e tij avangardë dhe...

KOMENT – 2020-a viti i ”zi” për modën

MILANO, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Viti 2020 ka rezultuar i ''zi'' për modën, edhe pse blerjet në internet kanë zbutur pjesërisht situatën e saj...

FOKUS – Moda italiane në prag katastrofe ekonomike për shkak të...

MILANO, 16 gusht /ATSH-ANSA/- Në sektorin e modës kemi një katastrofë të paparë ekonomike, deklaroi Cirillo Marcolin, president i ''Confindustria Moda''. Studimi ekonomik "Tekstile, Modë...

MODË – Edhe sendet e luksit vuajnë pasojat e koronavirusit

MILANO, 9 maj /ATSH-ANSA/ - Produktet e luksit kanë humbur 25% në tremujorin e parë dhe sipas gjasave në të dytin do të jetë...

MODË – Gucci fillon punën nën rregulla të rrepta sanitare

FIRENCE, 21 prill /ATSH-ANSA/- Laboratori i lëkurës për këpucët famoze Gucci në Firence, ka hapur dyert pas një muaji bllokimi në sigurinë maksimale për...

INDUSTRI – Armani konverton prodhimin: nga fustane në pajisje për punonjësit...

MILANO, 26 mars /ATSH-ANSA/ - Grupi Armani komunikoi në një njoftim për shtyp konvertimin e të gjitha impianteve të saj italiane të prodhimit të ...

SOFT NEWS – COVID-19 ”tkurr” modën, Armani prezanton me dyer të...

MILANO, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Stilisti me fame botërore, Giorgio Armani prezantoi koleksionin e tij të ri me dyer të mbyllura, pa pjesëmarrës në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA