Ballina Etiketimet Mocion mosbesimi

Etiketim: mocion mosbesimi

SLLOVENI – Mocion i ri mosbesimi kundër qeverisë Jansa

LUBJANË, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Një kërkesë mosbesimi u paraqit sot, disa javë pas një përpjekje të parë, kundër qeverisë sllovene të konservatorit Janez...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar

TIRANË, 26 mars/ATSH/  -“Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”, deklaroi sot, një ditë pas votimit të mocionit të mosbesimit të...

Zv.kryeministri Hoti: LDK nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, Kurti...

PRISHTINË, 25 mars /ATSH/ Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, por si zot shtëpie bashkë me Vetëvendosjen. Kështu tha...

PRAGË – Babis pritet t’i mbijetojë një mocioni mosbesimi

PRAGË, 26 qershor /ATSH-AFP/ - Kryeministri çek, Andrej Babis pritet t’i mbijetojë një mocion mosbesimi të planifikuar për sot, sipas analistëve, pavarësisht dyshimeve për...

LONDËR – Qeveria britanike i mbijeton mocionit të mosbesimit

LONDËR, 16 janar /ATSH-AFP/  - Qeveria e kryeministres britanike, Theresa i mbijetoi me një rezultat shumë të ngushtë mocionit të mosbesimit të paraqitur nga...

LONDËR – Mocion mosbesimi i opozitës laburiste ndaj qeverisë së May-it

LONDËR, 15 janar /ATSH-AFP/ - Lideri i opozitës laburiste, Jeremy Corbyn paraqiti sot në mbrëmje një mocion mosbesimi ndaj qeverisë konservatore të Theresa May-t...

LONDËR – Mocion mosbesimi ndaj kryeministres May

LONDËR, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një mocion mosbesimi do të zhvillohet sot në mbrëmje nga konservatorët ndaj shefes së qeverisë britanike, Theresa May, njoftoi...

PRAGË – Kryeministri çek në sprovën e një mocioni mosbesimi, pas...

PRAGË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Opozita çeke vendosi sot të nisë një mocion mosbesimi ndaj kryeministrit Andrej Babis, pas publikimeve të pabesueshme të djalit...

FOKUS – Qeveria franceze në sprovën e një mocioni të dyfishtë...

PARIS, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze pritet të përballet sot me dy mocione mosbesimi, nga e djathta dhe e majta, të cilat kërkojnë...

GREQI – Dështon një mocion mosbesimi ndaj qeverisë për emrin e...

ATHINË, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria e majtë greke e Aleksis Cipras i mbijetoi dje një mocioni mosbesimi, i destinuar për të bllokuar marrëveshjen...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA