Ballina Etiketimet Mjeke

Etiketim: mjeke

Ndërhyrjet kardiake, histori suksesi në Spitalin e Shkodrës

TIRANË, 24 janar/ATSH/ Në Spitalin Rajonal të Shkodrës ndërhyrjet kardiake me metoda të avancuara janë një histori suksesi. Kështu theksoi sot ministrja e Shëndetësisë dhe...

Moti ekstrem, mjekët dhe infermierët në gatishmëri për t’iu përgjigjur emergjencave...

TIRANË, 23 janar /ATSH/ Mjekët dhe infermierët janë në gatishmëri në të gjithë vendin në këto ditë të motit ekstrem, për t’iu përgjigjur emergjencave...

Mjekët për pediatrinë e re në QSUT: Më shumë kapacitete dhe...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Pediatria e re, një investim i qeverisë shqiptare i standardeve evropiane, i shërben mbi 130 mijë fëmijëve në vit. Mjekët e tre...

Veliaj: Mirënjohje për policët, mjekët e zjarrfikësit që qëndruan në detyrë...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Ndërkohë që shqiptarët kanë festuar ndërrimin e viteve, punonjësit e shërbimeve zjarrfikëse, Policisë së Shtetit, si dhe mjekët i kanë kaluar...

Ndërrimi i viteve, Manastirliu: Respekt për stafet mjekësore në detyrë

TIRANË, 2 janar/ATSH/ Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu shprehu sot mirënjohjen për stafet mjekësore që e pritën ndërrimin e viteve në...

Manastirliu vlerëson mjekët e Infektivit dhe jep lajmin e mirë për...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, në prag të ditës së ndërrimit të viteve, ka takuar mjekët dhe infermierët...

RUSI – Qeveria planifikon shpërblime për mjekët në detyrë gjatë pandemisë

MOSKË, 27dhjetor /ATSH-DPA/ - Mjekët rusë do të marrin sërish një bonus vitin e ardhshëm në njohje të shërbimit të tyre gjatë pandemisë, sipas...

ROMË – Papa Françesku vlerëson madhështinë e punës së personelit të...

ROMË, 24 dhjetor /ATSH-DPA/ - Papa Françesku falënderoi punonjësit e kujdesit shëndetësor për punën e tyre, në një intervistë me rastin e Krishtlindjeve. "Ne shpesh...

POLONI – Vaksinimi kundër Covid-19 i detyrueshëm për personelin...

VARSHAVË, 20 dhjetor /ATSH-PAP/ Personeli mjekësor në Poloni do të jetë i detyruar t’i nënshtrohet vaksinimit kundër Covid-19, njoftoi ministri i Shëndetësisë, Adam Niedzielski...

Janar-tetor, mbi 5.8 milionë vizita në qendrat e kujdesit parësor

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ 5.835.998 vizita janë kryer nga mjekët e familjes dhe ata specialistë në qendrat shëndetësore të kujdesit parësor gjatë periudhës janar-tetor. Sipas Fondit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA