Ballina Etiketimet Mitsotakis

Etiketim: Mitsotakis

GREQI – Mitsotakis u kërkon qytetarëve shmangien e lëvizjeve të panevojshme...

ATHINË, 16 shkurt /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis u kërkoi sot qytetarëve të vendit të tij të mënjanonin lëvizjet e panevojshme për shkak...

GREQI – Mitsotakis: Përmirësim i lehtë në Greqinë Veriore, por ditët...

ATHINË, 1 dhjetor /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi për një përmirësim të lehtë të situatës për sa i përket pandemisë dhe se...

GREQI – Mitsotakis: Mesdheu mund të bëhet një det që bashkon...

ATHINË, 11 nëntor /ATSH-AFP/ - Mesdheu mund të bëhet një det që bashkon popujt, në vend që t'i ndajë ata, tha sot kryeministri grek...

COVID-19 – Mitsotakis: Parashikimi i një vaksine nuk duhet të ulë...

ATHINË, 10 nëntor /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis foli sot për nevojën e koordinimit të shpërndarjes së një vaksine të mundshme antiCOVID-19 dhe...

GREQI – Mitsotakis mesazh ngushëllimi Erdoganit për humbjet tragjike në njerëz...

ATHINË, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis i telefonoi sot presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për t’i shprehur ngushëllimet e tij për...

GREQI – Mitsotakis: Masa shtesë për frenimin e valës së dytë...

ATHINË, 29 tetor /ATSH-ANA/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis tha sot se masat shtesë për të përmbajtur valën e dytë të pandemisë së COVID-19...

Hoti, bisedë telefonike me kryeministrin grek, Mitsotakis

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, me të...

BRUKSEL – Mitsotakis: Greqia shumë e kënaqur nga mesazhi i BE-së...

BRUKSEL, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Greqia është plotësisht e kënaqur me mesazhin e vendosmërisë drejtuar Turqisë nga drejtuesit europianë të mbledhur në samit, theksoi...

SHBA – Mitsotakis: Erdogan t’i japë diplomacisë një mundësi

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i bëri thirrje sot presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, në OKB, që t'i japë diplomacisë...

FRANCË – Mitsotakis: Kriza e migrimit të bëhet një përparësi e...

KORSIKË, 10 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i kërkoi sot Bashkimin Europian ta vendosë krizën e migrimit në qendër të shqetësimeve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA