Ballina Etiketimet Minimale

Etiketim: minimale

Rritja e pagës minimale synon rritjen e vlerës së punës/Denaj: Brenda...

TIRANË, 21 maj/ATSH/Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se mazhoranca do t'i qëndrojë premtimit për rritjen e pagës minimale deri në...

Denaj: Rritje të pagës minimale dhe mbështetje biznesit për dixhitalizim dhe...

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se paga minimale në sektorin privat do të shkojë përgjatë mandatit të...

Paga minimale 400 mijë lekë deri në mbyllje të mandatit të...

TIRANË, 15 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se paga minimale prej vitit 2013 është rritur me 50 %, duke shkuar në 30 mijë...

Rritja e pagës minimale në mandatin e tretë

TIRANË, 7 mars /ATSH – I. Vata- Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "paga minimale 300 mije lekë nuk është shumë dhe do e...

“Taksat për biznesin nuk do të rriten”/ Vlerësimet nga institucionet ndërkombëtare...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se taksat për biznesin nuk do të rriten dhe se paga minimale në natyrshmëri, falë sistemeve...

Paga minimale do të jetë 30 mijë lekë

TIRANË, 2 janar/ATSH/ Paga minimale në Shqipëri nga sot do të jetë 30 mijë lekë. Vendimi për rritjen e pagës minimale në shkallë vendi, nga...

Nga 1 janari paga minimale në vend 30 mijë lekë/Miratohet vendimi

TIRANË, 16 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për rritjen me 4 mijë lekë të pagës minimale nga data 1 janar i vitit...

S’do ketë më pagë minimale nën 30 mijë lekë/ Rrit fuqinë...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nga 1 janari i vitit 2021 nuk do të ketë më pagë minimale nën 30...

GJERMANI – Paga minimale rrit produktivitetin

FRANKFURT, 18 shkurt /ATSH-AFP/- Aplikimi i pagës minimale në vitin 2015 në Gjermani ka rritur produktivitetin e punës në vend, duke i inkurajuar punonjësit...

FRANCË – Komisioni Europian nis projektin e pagës minimale

STRASBURG, 14 janar /ATSH-AFP/ Komisioni Europian nisi sot projektin e pagës minimale në BE, një projekt madhor ky që i jep mundësi Europës të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA