Ballina Etiketimet Migrant

Etiketim: migrant

GREQI – Mitarakis: Fluksi i refugjatëve dhe migrantëve ra ndjeshëm në...

ATHINË, 12 tetor /ATSH-AFP/ - Fluksi i refugjatëve dhe migrantëve në Greqi ka rënë ndjeshëm në nëntë muajt e parë të vitit, tha sot...

ATHINË – Greqia përforcon praninë e policisë në Lesbos 

ATHINË, 11 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria greke përforcoi sot praninë e policisë në ishullin e Lesbos, për shkak të rritjes së tensioneve në kampin...

BRUKSEL – Johansson: Më shumë koordinim në luftën kundër trafikut të...

BRUKSEL, 13 korrik /ATSH-ANSA/ - E kemi më se të nevojshme për të thelluar koordinimin në luftën kundër kontrabandës së migrantëve, deklaroi sot komisionerja...

ZVICËR – ILO: Riatdhesimi i punëtorëve migrantë mund të shkaktojë krizë

GJENEVË, 24 qershor /ATSH-DPA/- Miliona punëtorë migrantë, të cilët kanë humbur punën e tyre gjatë pandemisë, po përballen me një të ardhme të rëndë,...

ATHINË – Greqia zvogëlon numrin e OJQ-ve në kampet e migrantëve

ATHINË, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Ministria greke e Migracionit njoftoi se vetëm 18 nga 40 OJQ-të, që janë aktualisht aktive në kampet e migrantëve...

ITALI – Senati voton kundër një gjyqi të ri të migrantëve...

ROMË, 26 maj /ATSH-DPA/- Udhëheqësi i opozitës së djathtë ekstreme, Matteo Salvini, nuk do të përballet me një gjykim të ri për akuzat e...

HUNGARI – Qeveria kundërshton gjykimin e BE-së për zonën e tranzitit...

BUDAPEST, 14 maj /ATSH-DPA/ - Qeveria hungareze kundërshtoi sot vendimin e Gjykatës Europiane të Drejtësisë (ECJ), që i cilëson kampet e tranzitit kufitar për...

GREQI – Mitsotakis: Nuk do të tolerohen hyrjet e paligjshme të...

ATHINË, 28 shkurt /ATSH-DPA/- Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, tha sot se vendi i tij nuk do t’i tolerojë migrantët që hyjnë në mënyrë të...

GREQI – Shtohen incidentet raciste e ksenofobe kundër migrantëve

ATHINË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Rrjeti i Regjistrimit të Incidenteve të Dhunës Racore (RVRN) shprehu shqetësimin për rritjen e incidenteve raciste dhe ksenofobe kundër...

FRANCË – Policia evakuon kampet e migrantëve në verilindje të Parisit

PARIS, 7 nëntor /ATSH-AFP/- Policia franceze nisi sot një operacion të rëndësishëm evakuimi të dy kampeve në verilindje të Parisit, ku qenë strehuar midis...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA