Ballina Etiketimet Migracion

Etiketim: migracion

BRUKSEL – Rënie me 31% e kërkesave për azil për shkak...

BRUKSEL, 18 shkurt /ATSH-AFP/ - Kërkesat për azil në BE kanë shënuar një rënie prej 31% në 2020, duke arritur nivelin më të ulët...

SHBA – Biden: Emigracioni dhe mjedisi përparësitë e 100 ditëve të...

UASHINGTON, 25 nëntor /ATSH-DPA/ - Joe Biden ka thënë se përparësitë e tij në 100 ditët e para të presidencës përfshijnë miratimin e legjislacionit...

FOKUS – Qeveria italiane zbut ligjet e migracionit të Salvinit

ROMË, 6 tetor /ATSH-DPA/- Qeveria italiane ka anuluar pjesërisht ligjet e ashpra të migracionit të ish-ministrit të Brendshëm dhe liderit aktual të ekstremit të...

ITALI – Conte: Reforma e politikës së migracionit në BE, një...

ROMË, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Kreu i qeverisë italiane, Giuseppe Conte tha sot se propozimi i Komisionit të Brukselit për një politikë të re...

BRUKSEL – KE propozon rregullimin e sistemit të migracionit dhe azilit

BRUKSEL, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian propozoi sot një rishikim të shumëpritur të sistemit të migracionit dhe azilit në BE, që ka të...

GJENEVË – OKB: BE mund të përfitojë nga migracioni

GJENEVË, 22 shtator /ATSH-DPA/- Bashkimi Europian duhet të kuptojë se mund të përfitojë nga migracioni, thanë sot agjencitë e OKB-së përpara prezantimit të planit...

BRUKSEL – Johansson: Duhet “solidaritet i detyrueshëm” mes 27 vendeve të...

BRUKSEL, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Komisionerja europiane për Çështjet e Brendshme, Ylva Johansson, e cila prezantoi të mërkurën një reformë shumë të pritur për...

BRUKSEL – KE afron datën e prezantimit të reformës së migracionit

BRUKSEL, 14 shtator /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian ka afruar më 23 shtator prezantimin e projektit të tij të shumëpritur për të reformuar politikën e...

GJERMANI – Merkel mbron politikën e saj të migracionit

BERLIN, 28 gusht /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel mbrojti sot vendimin e saj për të lënë dhjetëra mijëra migrantë në Gjermani pesë vjet...

ITALI – Speranza: Rregulla më të ashpra për migracionin në BE 

ROMË, 8 korrik /ATSH-DPA/ - Bashkimi Europian duhet të miratojë rregulla të përbashkëta më të ashpra për ardhjet nga jashtë Bllokut, me qëllim kufizimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA