Ballina Etiketimet Merkato

Etiketim: merkato

Marash Kumbulla pranë transferimit tek “Roma”

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Mbrojtësi shqiptar i Veronës Marash Kumbulla është pranë transferimit tek Roma. Në gjurmët e talentit shqiptar kanë qenë ekipe si Interi...

Transferimi i parregullt i Çinarit, FIFA i bllokon merkaton dhe gjobit...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ -FIFA ka bllokuar për 2 sesionet e ardhshme merkaton e Partizanit dhe ka gjobitur klubin e kuq me 80 mijë euro. Shkak...

Zyrtare: Mario Morina rikthehet te “Tirana”

TIRANË, 29 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Mario Morina rikthehet në shtëpi. Me këto fjalë, sulmuesi i klubi bardheblu ka zyrtarizuar rikthimin tek "Tirana" të sulmuesit Mario...

“Juventus” pakt për Orsolinin me “Bolonjën”

TIRANË, 9 janar/ATSH-A. Fortuzi/- "Juventus" është e fokusuar tek e ardhmja. Bardhezinjtë pasi zyrtarizuan blerjen e Kulujevskit nga "Atalanta" kanë arritur një pakt me...

“Teuta” firmos me ish-sulmuesin e “Boavista”, Idelino Gomes Colubali

TIRANË, 9 janar /ATSH/ - Klubi i futbollit Teuta ka arritur një marrëveshje  me futbollistin 26 vjeçar, Idelino Gomes Colubali. Drejtuesit e klubit durrsak dhe...

Marash Kumbulla tek “Inter”, zikaltrit prenotojnë talentin shqiptar për në qershor

TIRANË, 8 janar /ATSH/ -Sezoni surprizues i Veronës i ka shtyrë skuadrat e mëdha italiane të hedhin sytë nga talentët verdheblu. Veçanërisht Napoli dhe...

“Inter” pranë firmës me Ashley Young

TIRANË, 8 janar /ATSH/ -Në pritje të Arturo Vidal e Christian Eriksen, Interi është shumë pranë afrimit të parë në merkaton e dimirit. Sipas medieve...

Lautaro Martinez drejt “Barcelonës”, Messi  bllokon negociatat

TIRANË, 28 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Lionel Messi largon Lautaro Martinez nga Barcelona. Referuar një shkrimi të “El Desmarque” të publikuar të shtunën, “pleshti” ka...

E ardhmja e Martens larg “Napolit”, “Inter” në horizont

TIRANË, 15 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi/ E ardhmja e Dries Mertens duket se do të jetë larg skuadrës së Seria A, të "Napolit". Sulmuesi belg edhe...

Pogba, më shumë se një hipotezë

TIRANË, 10 nëntor/ATSH-Arbi Fortuzi / Transferimi i Paul Pogba te “Juventus” është më shumë se një hipotezë. Sipas “Goal.com”, bardhezinjtë i kanë të gjitha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA