Ballina Etiketimet Media

Etiketim: Media

Letra e liderëve fetarë për Macron dhe Merkel tërheq vëmendjen e...

TIRANË, 19 qershor /ATSH/ - Letra e liderëve të komuniteteve fetare të Shqipërisë për presidentin francez, Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane, Angela Merkel ka...

SHKUP – Media ndërkombëtare përshëndet marrëveshjen Greqi-Maqedoni

SHKUP, 18 qershor /ATSH-MIA/ - Pas gati 27 viteve, një nga mosmarrëveshjet më të rënda në Ballkan ka përfunduar në bregun e Liqenit të Prespës,...

Prestigjiozja kanadeze, “Troymedia”: Shqipëria, destinacioni turistik i përsosur

TIRANË, 11 maj/ATSH/- Prestigjiozja kanadeze "Troymedia" në një shkrim të publikuar së fundmi e ka renditur Shqipërinë ndër pesë destinacionet më të lira turistike...

SHBA – New York Times regjistron 139 000 abonentë të rinj...

UASHINGTON, 3 maj /ATSH-AFP/ - New York Times ka fituar rreth 139 000 abonentë on line gjatë tre muajve të parë të vitit 2018,...

GREQI – Cipras akuzon median vendase për shtrembërim të realitetit

ATHINË, 27 prill /ATSH-ANA/ – Zyra e shtypit e kryeministrit grek, Aleksis Cipras ka akuzuar sot një pjesë të medias greke për "fshehjen" e lajmeve...

Media ndërkombëtare i bën jehonë hapjes së negociatave të Shqipërisë

TIRANË, 17 prill /ATSH/ - Media ndërkombëtare i ka kushtuar një vend të posaçëm  rekomandimit nga ana e Komisionit Europian të fillimit të bisedimeve...

SHBA – “Google” investime prej 300 milionë dollarësh në mbështetje të...

NJU JORK, 20 mars /ATSH-AFP/ - "Google" njoftoi sot një sërë projektesh, destinuar për të luftuar informacionet e rreme në internet dhe për të...

CRI pasqyron vizitën e delegacionit të medias shqiptare në Kinë

PEKIN, 9 Mars/ATSH/ - Për herë të parë disa prej mediave shqiptare, ndoqën drejtpërdrejt hapjen e sesionit të Asamblesë Kombëtare Popullore të Kinës dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA