Ballina Etiketimet Mbrotje

Etiketim: mbrotje

BRUKSEL – Von der Leyen: Një mbrojtje evropiane për skenarët ku...

BRUKSEL, 6 tetor /ATSH-ANSA/ - NATO është aleanca më e fortë ushtarake në botë dhe BE nuk do të jetë kurrë një aleancë ushtarake,...

Peleshi: Planifikojmë nisjen e implementimit të projektit të bazës së Kuçovës

TIRANË, 16 shtator/ATSH/ Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi prezantoi sot programin për mbrojtjen, gjatë seancës për votimin e qeverisë së re. Peleshi tha se “ky...

BM – Londra kërkon një mision mbrojtës europian në zonën e...

LONDËR, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Londra do të kërkojë të ngrejë një mision mbrojtës europian në zonën e Gjirit pas kapjes së një naftëmbajtëseje...

Standardet e NATO-s, Shqipëria 10% rritje në buxhetin e mbrojtjes

TIRANË, 29 mars /ATSH/ Kryeministri Edi Rama e cilësoi shënimin e përvjetorit të dhjetë të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO,  si një moment krenarie,...

BRUKSEL – NATO i kujton Trumpit angazhimin për mbrojtjen kolektive

BRUKSEL, 20 korrik /ATSH-AFP/ - Një zyrtar i lartë i NATO-s rikujtoi sot angazhimin e SHBA-së për parimin e mbrojtjes së përbashkët në ras...

Mbrojtja e të dhënave, pjesë e reformave institucionale të Shqipërisë

-Mbahet në Tiranë konferenca e autoriteteve europiane të mbrojtjes së të dhënave personale- TIRANË, 3 maj/ATSH/.- Edicioni i 28-të i konferencës së Autoriteteve Europiane të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA