Ballina Etiketimet Marreveshje

Etiketim: marreveshje

Blinken-Ramës: Partneriteti ynë më i fortë, vlerësojmë lidershipin tuaj/ Firmoset marrëveshja...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me  Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në Bruksel. Rama dhe Blinklen, kanë nënshkruar...

LONDËR – Johnson: Mund të anashkalojmë marrëveshjen e Brexit për Irlandën...

CARBIS BAY, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike nuk do të hezitojë të reagojë kundër marrëveshjes së Brexit përsa i përket Irlandës së Veriut...

FOKUS – Negociatat tregtare SHBA-Tajvan irritojnë Kinën

PEKIN, 11 qershor /ATSH-ANSA/ - SHBA-ja dhe Tajvani janë rikthyer për të diskutuar për një marrëveshje të mundshme mbi tregtinë dhe investimet duke rritur...

Nënshkruhet marrëveshja e garancisë dhe huasë me BERZH/ 100 milionë euro...

TIRANË, 11 qershor/ATSH/ U nënshkrua sot marrëveshja e garancisë ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për marrëveshjen e...

Samiti i Ballkanit Perëndimor/ Rama-Zaev firmosin marrëveshjen mbi ngritjen e pikave...

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruan sot marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Marrëveshja u nënshkrua nga kryeministri...

Rekrutimi i studentëve ekselentë në Komisionin e Prokurimit Publik/ Marrëveshje bashkëpunimi...

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Komisioni i Prokurimit Publik dhe Universiteti i Tiranës nënshkruan sot një marrëveshje bashkëpunimi për përforcimin e njohurive, nëpërmjet një cikli trajnimesh...

LONDËR – G7-a shpresa për një marrëveshje historike për fiskalitetin

LONDËR, 5 qershor /ATSH-AFP/ - Ministrat e Financave të G7-s shpresojnë të njoftojnë një marrëveshje historike për një taksë globale minimale dhe një shpërndarje...

IPA III/ Institucionet e BE marrëveshje mbi 14 miliardë euro, Soreca:...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ Institucionet europiane njoftuan sot një marrëveshje politike për një buxhet prej 14,16 miliardë euro, që synon të ndihmojë vendet kandidate...

Shqipëri-Kosovë/ Memorandum për luftën kundër krimit të organizuar, korrupsionit dhe pastrimit...

PRISHTINË, 2 qershor/ATSH/ Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi dhe Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i Republikës së Shqipërisë...

Miratohet marrëveshja me Arabinë Saudite për njohjen e lejeve të drejtimit

TIRANË, 26 maj/ATSH/ Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme, në parim marrëveshjen me qeverinë e Mbretërisë së Arabisë Saudite për njohjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA