Ballina Etiketimet Marreveshje

Etiketim: marreveshje

Zhvillimi i depozitave të gazit në zonën e Dumresë, nënshkruhet memorandumi/...

TIRANË, 4 mars /ATSH/ Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë italiane SNAM për Projektin e Depozitimit Nëntokësor të Gazit Natyror në...

Nënshkruhet marrëveshja Shqipëri-Zvicër/Denaj: Ndikim pozitiv për promovimin e pronës intelektuale

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Anila Denaj, së bashku me ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maître nënshkruan marrëveshjen e mirëkuptimit në fushën...

Zgjedhjet e 25 prillit/ PD dhe LSI nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim nënshkruan sot një marrëveshje koalicioni për zgjedhjet e 25 prillit. “Partia Demokratike dhe Lëvizja...

Miratohet marrëveshja e partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit mes Shqipërisë, Britanisë së...

TIRANË, 24 shkurt /ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot propozimin e projektligjit “Për ratifikimin e marrëveshjes së partneritetit, tregtisë dhe bashkëpunimit, ndërmjet Republikës së...

LONDËR – Gjermania, BM dhe Franca i bëjnë thirrje Iranit të...

LONDËR, 24 shkurt /ATSH-AA/ - Gjermania, Britania e Madhe dhe Franca i kërkuan Iranit të braktisë vendimin për pezullimin e zbatimit të Protokollit të...

Mediu arrin marrëveshje me Bashën, bashkë në zgjedhjet e 25 prillit

TIRANË, 24 shkurt/ATSH/ Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kreu i PR-së, Fatmir Mediu janë dakordësuar sot që të garojnë në lista të përbashkëta...

Infrastruktura bashkiake/ Gjylameti: Tregues i vëmendjes për të përmirësuar cilësinë e...

TIRANË, 22 shkurt /ATSH/ Deputetja e Partisë Socialsite, Blerina Gjylameti deklaroi sot se, “në këto 8 vite tonat në krye të punëve, ajo që...

JERUZALEM – Marrëveshje Izrael-Egjipt për ndërtimin e një gazjellësi

JERUZALEM, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Izraeli dhe Egjipti ranë dakord për ndërtimin e një gazsjellësi të ri mes zonës të Leviathan, në Mesdheun Lindor...

FOKUS – Bashkimi Europian ndërmjetës për rijetëzimin e marrëveshjes bërthamore me...

TEHERAN, 21 shkurt /ATSH-ANSA-AFP/ - Ne jemi duke studiuar propozimin e shefit të politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell në një takim...

BRUKSEL – BE: Bisedimet për marrëveshjen bërthamore SHBA-Iran të mundshme

BRUKSEL, 20 shkurt /ATSH-AA/ - Takimi mes SHBA-së, Iranit dhe palëve të tjera të marrëveshjes bërthamore është "i mundur", theksoi një zyrtar i BE-së. "Megjithatë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA