Ballina Etiketimet Maqedonia e Veriut

Etiketim: Maqedonia e Veriut

Ruçi pret Gashin: Shqiptarët, faktor europianizues i Maqedonisë së Veriut

TIRANË, 14 tetor /ATSH/ “Shqiptarët janë faktor europianizues i Maqedonisë së Veriut”, deklaroi sot kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i cili priti kryetarin e...

Cakaj takon Xhaferrin: Kontributi i shqiptarëve, thelbësor në ruajtjen e drejtimit...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përfundoi vizitën zyrtare dyditore në Maqedoninë e Veriut duke...

Cakaj në Shkup, takime me zv.kryeministrat Grubi dhe Dimitrov: Bashkëpunim politik...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, gjatë qëndrimit në Shkup, u takua edhe me dy...

Menduh Thaçi: Shqipëria si anëtare e NATO-s, rol të rëndësishëm në...

TIRANË, 10 shtator /ATSH/ “Shqipëria si anëtare e NATO-s ka një rol shumë të rëndësishëm dhe është faktor determinues jo vetëm për ardhmërinë e...

Riatdhesimi i shtetasve shqiptarë, mbështetje nga autoritetet sllovene dhe maqedonase

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Riatdhesimi i shtetasve shqiptarë gjatë periudhës së koronavirusit nuk do të ishte i mundur pa ndihmën e vendeve ku ata ndodheshin,...

Maqedonia e Veriut anëtarësohet në NATO/ Cakaj: Arritje historike

TIRANË, 27 mars/ATSH/  - “Arritje historike”, e cilëosi sot ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, anëtarësimin e Maqedonisë së...

Ratifikimi i marrëveshjes për anëtarësimin në NATO, Hysi në seancën solemne...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ - Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ratifikoi me uninamitet marrëveshjen për anëtarësimin në NATO Zëvendëskryetarja e Kuvendit të Shqipërisë,  Vasilika Hysi,...

Përhapja e kulturës shqiptare/ Miratohet marrëveshja me Maqedoninë e Veriut

TIRANË, 28 janar /ATSH/ Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, në cilësinë e komisionit përgjegjës, pas shqyrtimit dhe diskutimeve parlamentare miratoi në...

“Zbulimi i atraksioneve turistike”, projekte investimesh në bashkinë e Klosit

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ - Bashkia Klos është një nga përfitueset e projektit ndërkufitar “Zbulimi i atraksioneve turistike”, që do zbatohet midis Shqipërisë dhe...

Sizmologu nga Maqedonia e Veriut: S’ka vend për panik, i kënaqur...

TIRANË, 1 dhjetor /ATSH/ - Ekspertë të njohur të sizmologjisë po qetësojnë qytetarët duke u shprehur se situata më e rëndë ka kaluar. Gjatë një interviste...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA