Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

Eksportet me Maqedoninë e Veriut u rritën me 300 milionë lekë

TIRANË, 2 maj/ATSH/ Eksportet shqiptare drejt Maqedonisë së Veriut shënuan rritje përgjatë 3 muajve të parë të këtij viti. Sipas të dhënave zyrtare të INSTAT...

MV – 314 raste të reja dhe 27 viktima nga COVID-19

SHKUP, 25 prill /ATSH-AA/ - Maqedonia e Veriut ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 314 raste të tjera dhe 27 viktima nga koronavirusi...

FUTBOLL – MV mposht Gjermaninë në kualifikimet për ”Katar 2022”

SHKUP, 1 prill /ATSH-AA/ - Kombëtarja e i futbollit e Maqedonisë së Veriut mundi Gjermaninë me rezultatin 1-2 në ndeshjen kualifikuese për Kupën Botërore...

MV – 642 raste të reja me COVID-19, 25 viktima

SHKUP, 21 mars /ATSH-AFP/ - Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 25 viktima dhe 642 raste të tjera të koronavirusit...

MV – Vështirësi në lëvizje për shkak të bllokimit të rrugëve...

SHKUP, 15 shkurt /ATSH-MIA/ - Trafiku në disa rrugë në Maqedoninë e Veriut paraqet vështirësi, pasi vende-vende ka mbetje të dëborës në rrugë, për...

MV – 1 064 raste dhe 25 viktima në 24 orët...

SHKUP, 14 nëntor /ATSH-ANSA/ - Maqedonia e Veriut regjistroi në 24 orët e fundit 1 064 raste të reja me COVID-19 nga 3 096...

MV – Sërish numër rekord rastesh dhe fatalitetesh nga Covid-19

SHKUP, 13 nëntor /ATSH-ANSA/ - Në Maqedoninë e Veriut në 24 orët e fundit ka pasur 1 295 infeksione të reja nga koronavirusi, nga...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut diskutojnë për lidhjen hekurudhore/ Lehtësi për...

TIRANË. 16 tetor/ATSH/ Zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli dhe homologu i tij në Maqedoninë e Veriut, Bekim Rexhepi, diskutuan për lidhjen hekurudhore...

Balla-Xhaferri: Nxitje e investimeve shqiptare në Maqedoninë e Veriut

TIRANË, 14 tetor/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i shoqëruar nga një delegacion me deputetë, kryetarë bashkish dhe sipërmarrës shqiptarë,...

Shqipëri-Maqedonia e Veriut/ Në diskutim projektmarrëveshja e peshkimit në liqenet e...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Marrëveshja ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për menaxhimin e përbashkët e të qëndrueshëm të peshkimit në Liqenet e Ohrit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA