Ballina Etiketimet Manja

Etiketim: Manja

Ndryshimet kushtetuese/ Manja: Nuk prekin sistemin zgjedhor, por sigurojnë hapjen e...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja deklaroi sot se ajo që përbën standard në Kodin Zgjedhor të miratuar sot në...

“Marrëveshja e 5 qershorit ka të bëjë me mirëadministrimin e procesit...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja theksoi sot në një intervistë televizive, mbrëmjen e sotme se ndryshimet kushtetuese nuk prekin sistemin...

Me votimin e strukturës së ILD-së, Parlamenti dhe kjo mazhorancë i...

TIRANË 18 qershor/ATSH/ Kryetari i komisioni të Ligjeve, Ulsi Manja deklaroi sot se togfjalëshi “Reformë në Drejtësi” nuk është më një term abstrakt, por...

“Reforma në Drejtësi e çimentuar në Kushtetutë”/ Ambasadorja Kim takon kryetarin...

TIRANË, 28 maj/ATSH/ Kryetari i komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja zhvilloi sot një takim me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, ku ndanë...

Komisioni i Ligjeve rrëzon dy dekretet e Presidentit, i kalon për...

TIRANË, 7 prill/ATSH- A. Fortuzi/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, nën drejtimin e kryetarit Ulsi Manja dhe në...

Ligji për pronat/ Manja: I jep fund një kaosi 30-vjeçar, 220...

TIRANË, 5 mars /ATSH/ Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se, Kuvendi miraton sot dy ligje që kanë të bëjnë me...

Manja: Ndryshimet në statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, janë një standard...

TIRANË, 12 shkurt /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja u shpreh sot se, ndryshimet në ligjet “Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës Kushtetuese”...

Amnistia/ Manja: Përfitojnë 175 të dënuar, garantohet riintegrimi i tyre në...

TIRANË, 30 janar/ATSH-Maela Marini/ Kryetari i Komisionit për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, Ulsi Manja deklaroi sot në Kuvend se...

Manja: Nuk ka asnjë shans që Presidenti të shpërndajë parlamentin

TIRANË, 15 nëntor/ATSH-Maela Marini/ "Nuk ka asnjë shans që Presidenti të shpërndajë parlamentin", deklaroi sot në një prononcim për mediet kreu i Komisionit të...

Meta synon bllokimin e funksionalizimit të Gjykatës Kushtetuese

TIRANË, 11 nëntor/ATSH-Maela Marini/ "Presidenti Ilir Meta ka një qëllim dashakeq dhe synon bllokimin e bërjes funksionale të Gjykatës Kushtetuese", - deklaroi sot në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA