Ballina Etiketimet Mali i zi

Etiketim: mali i zi

Minoritetet, ura historike të pazëvendësueshme mes Shqipërisë dhe Malit të Zi

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Minoritetet janë pasuri e madhe dhe një urë  historike e pazëvendësueshme mes Shqipërisë dhe Malit të Zi. Kështu deklaroi sot,...

Shqipëria dhe Mali i Zi, angazhim për zhvillimin e potencialeve turistike...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155929645351523/ TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Shqipëria dhe Mali i Zi vendosën sot disa piketa të rëndësishme për zhvillimin e potencialit turistik dhe ekonomik. Në përfundim...

Projekte strategjike për zhvillimin e rajonit

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ - Ndërtimi i autostradës Adriatiko-Joniane dhe realizimi i gazsjellësit Adriatiko-Jonian janë dy projekte strategjike në kuadër të bashkëpunimit rajonal. Duke theksuar...

Shqipëri-Mali i Zi, zhvillim potencialeve të mëdha të brezit ndërkufitar

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155929495961523/ TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ Zhvillimi i potencialeve të mëdha të brezit ndërkufitar që ndan Shqipëria dhe Mali i Zi i shërben jo vetëm zhvillimit...

​Marrëveshja e demarkacionit Kosovë-Mali i Zi, në fuqi nga 4 qershori

PRISHTINË, 6 qershor/ATSH/ - Marrëveshja e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi ka hyrë në fuqi më 4 qershor, bën të ditur Ministria...

MALI I ZI – Ministri i Mbrojtjes: Nuk do të ndërtohen...

PODGORICË, 24 maj /ATSH-ANSA/ - Ministri malazez i Mbrojtjes, Predrag Boshkoviç deklaroi se në vendin e tij nuk do të ndërtoheshin baza ushtarake të...

MALI I ZI – Një gazetare investigative plagoset nga një person...

PODGORICË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Një gazetare investigative u plagos në këmbë nga një person i panjohur, njoftoi policia malazeze. "Olivera Lakiç u plagos në...

MALI I ZI – Gjukanoviç zgjidhet president që në raundin e...

PODGORICË, 16 prill /ATSH-AFP/ - Lideri properëndimor malazez, Milo Gjukanoviç u zgjodh presidenti i Malit të Zi që në raundin e parë të presidencialeve...

FISHË TEKNIKE – Pesë fakte për Malin e Zi në prag...

PODGORICË, 13 prill /ATSH-AFP/ - Mali i Zi, një shtet i vogël me 620 000 banorë, kandidat për në Bashkimin Europian është një vend...

MALI I ZI – Një bombë shpërthen pranë shtëpisë së një...

PODGORICË, 2 prill /ATSHS-AA/ - Në Bijelo Polje të Malit të Zi mbrëmë ka shpërthyer një bombë në oborrin e shtëpisë së gazetarit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA