Ballina Etiketimet Makine

Etiketim: makine

EV Electra Rise makina elektrike e çuditshme ”Made in Liban”

BEJRUT, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Dëshira për të kaluar në elektrike dhe për të treguar një makinë me të vërtetë ndryshe krahasuar me ato...

Dyfishohen shitjet e makinave elektrike në Europë

PARIS, 4 shkurt /ATSH-AFP/ - Shitjet e makinave elektrike në Europë në 2020 dhe ato hibride të rikarikueshme u trefishuan, duke tejkaluar në total...

Kur edhe grabitësit kërkojnë ndjesë me… dorë në zemër!

ROME, 23 janar /ATSH/ - Një surpriza e hidhur për invaliden italiane, Maria Elena dhe familjen e saj, disa ditë më parë. Makiana e saj...

Vit i ri, makinë e re! Modelet më pak të kushtueshme...

PARIS, 8 janar /ATSH/ - Nga Renault Zoe te Seat Leon FR janë disa ide për ndryshimin e makinave gjatë këtij viti duke mbajtur...

100 km/h për 1,69 sekonda? Trilli shkencor japonez!

TOKIO, 6 janar /ATSH-ANSA/ - Një super veturë elektrike me një çmim prej tre milion eurosh dhe që për 1,69 sekonda arrin në 100...

Gjendet në det një ”Enigma” e përdorur gjatë LIIB

BERLIN, 5 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një makinë e famshme ''Enigma'', e përdorur nga nazistët për të kriptuar kodet dhe komunikimet gjatë Luftës së Dytë...

Makinat hibride dhe elektrike në Europë tejkalojnë ato të naftës

ROMË, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Makinat hibride dhe elektrike tejkalojnë për herë të parë ato me naftë në Europë. Të dhënat për regjistrimet europiane në...

Arrestohet pasi filmoi veten duke drejtuar makinën me… 233 km/h!

MADRID, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Policia spanjolle arrestoi një përdorues të youtube, i cili kishte filmuar veten duke drejtuar një makinë me 233 kilometra...

SOFT NEWS – FB të ndihmon të gjesh edhe… makinën!

MONZA, 13 tetor /ATSH/ - Harroi se ku e parkoi makinën, por e gjeti pas një jave. Ky ishte makthi për një 83-vjeçar milanez, i...

BRITANI E MADHE – Makina e Boris Johnson përfshihet në një...

LONDËR, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Makina, që transportonte kryeministrin britanik, Boris Johnson, u godit sot nga një automjet shoqërues jashtë Parlamentit në Londër, kur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA