Ballina Etiketimet Makine

Etiketim: makine

Makinat hibride dhe elektrike në Europë tejkalojnë ato të naftës

ROMË, 9 nëntor /ATSH-ANSA/ - Makinat hibride dhe elektrike tejkalojnë për herë të parë ato me naftë në Europë. Të dhënat për regjistrimet europiane në...

Arrestohet pasi filmoi veten duke drejtuar makinën me… 233 km/h!

MADRID, 28 tetor /ATSH-AFP/ - Policia spanjolle arrestoi një përdorues të youtube, i cili kishte filmuar veten duke drejtuar një makinë me 233 kilometra...

SOFT NEWS – FB të ndihmon të gjesh edhe… makinën!

MONZA, 13 tetor /ATSH/ - Harroi se ku e parkoi makinën, por e gjeti pas një jave. Ky ishte makthi për një 83-vjeçar milanez, i...

BRITANI E MADHE – Makina e Boris Johnson përfshihet në një...

LONDËR, 17 qershor /ATSH-AFP/ - Makina, që transportonte kryeministrin britanik, Boris Johnson, u godit sot nga një automjet shoqërues jashtë Parlamentit në Londër, kur...

Lejet e qarkullimit, licencat, patentat që u skadon afati i përdorimit...

TIRANË, 11 prill/ATSH-A. Fortuzi/- Drejtuesit e automjeteve të cilëve u kalon afati i kolaudimit, nuk duhet të shqetësohen, pasi për shkak të situatës së...

TURQI – Prezantohet prototipi i automobilit vendas

KUALA LUMPUR, 22 dhjetor /ATSH-AA/ - Turqia planifikon të bëjë prezantimin e prototipit të automobilit vendas më 27 dhjetor, njoftoi presidenti Recep Tayyip Erdogan. "Në...

Fëmijët në makinë, ekspertët e ISHP-së rekomandojnë kujdes

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Mungesa e rripit të sigurisë gjatë qarkullimit me makinë përbën rrezik për jetën dhe është model i keq për fëmijët tuaj. Ekspertët...

SOFT NEWS – 520 000 dollarë për ”Rolls Royce” e Elizabeth...

NJU JORK, 8 gusht /ATSH-ANSA/ - Një automjet i markës ''Rolls Royce'', i gjelbër, në pronësi të aktores së njohur amerikane, Elizabeth Taylor (1932-2011)...

SOFT NEWS – Tetë fëmijë bëjnë xhiro me makinën e… papa...

VATIKAN, 15 maj /ATSH-DPA/ - Papa Françesku u bëri një xhiro me makinën e tij në sheshin e Shën Pjetrit fëmijëve të emigrantëve. Papa Françesku...

SOFT NEWS – Shtyn një makinë për 100… kilometra!

ZAGREB, 29 prill /ATSH-AA/ - Kroati Tomislav Lubenjak hyri në librin e rekordeve ''Guinness'', pasi ka shtyrë një automjet me peshë 730 kilogramë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA