Ballina Etiketimet LVV

Etiketim: LVV

Zv.kryeministri Hoti: LDK nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, Kurti...

PRISHTINË, 25 mars /ATSH/ Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka hyrë në qeveri si qiraxhi, por si zot shtëpie bashkë me Vetëvendosjen. Kështu tha...

Kuvendi i Kosovës miratoi uljen e numrit të komisioneve parlamentare nga...

PRISHTINË, 13 shkurt /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka miratuar pasditen e kësaj të enjteje, me 90 vota pro dhe një abstenim, 14 komisione parlamentare,...

Kurti: Konstituimi i Kuvendit të Kosovës tregon qytetërim demokratik

TIRANË, 26 dhjetor /ATSH/ -Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se konstituimi i Kuvendit të Kosovës tregon qytetërim demokratik. Në një prononcim për...

Gjykata Supreme refuzon ankesën e LVV për numërimin e 392 pakove...

PRISHTINË, 27 nëntor/ATSH/ Gjykata Supreme e Kosovës ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) për numërimin e 392 pakove me fletëvotime të ardhura me...

LVV-LDK/ Qeveria e re pritet të ketë 12 ministri

PRISHTINË, 6 nëntor/ATSH/ Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) kanë rënë dakord që qeveria e ardhshme të mos ketë më shumë...

Fletëvotimet nga diaspora/ Gjykata Supreme miraton ankesën e LVV për numërim

PRISHTINË, 5 nëntor/ATSH/ Gjykata Supreme ka marrë vendim në favor të Lëvizjes Vetëvendosje për numërimin edhe të 1806 pakove me fletëvotime nga diaspora. Lajmin e...

Lëvizja Vetëvendosje i drejtohet sërish Gjykatës Supreme për numërim

PRISHTINË, 4 nëntor/ATSH/ Lëvizja Vetëvendosje (LVV) i është drejtuar sërish Gjykatës Supreme për mosprocedimin e 1806 fletëvotimeve nga diaspora për numërim, si dhe për...

Votat e diasporës/ Gjykata Supreme i jep të drejtë LVV dhe...

PRISHTINË, 30 tetor/ATSH/ Gjykata Supreme e Kosovës i ka dhënë të drejtë Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me ankimin për çështjen e votave nga diaspora të...

Votat e diasporës/ LVV dorëzon ankesë në Gjykatën Supreme

PRISHTINË, 29 tetor/ATSH/ Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më herët, Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar këtë të martë në Gjykatën Supreme ankesë ndaj vendimit të...

Koalicion qeverisës LVV-LDK, grupet e punës diskutojnë për programin e ri...

PRISHTINË, 28 tetor/ATSH/ Ndërsa akoma nuk është zyrtarizuar rezultati i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, grupet e punës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA