Ballina Etiketimet Lubjane

Etiketim: lubjane

SLLOVENI – Rritje e ndjeshme e investimeve në mbrojtje

LUBJANË, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Parlamenti slloven miratoi akordimin e 780 milionë eurove për investime ushtarake gjatë gjashtë viteve të ardhshme. Ministri i Mbrojtjes, Matej...

COVID-19 – Sllovenia shtrëngon më tej kufizimet

LUBJANË, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Sllovenia po forcon më tej masat kundër përhapjes së koronavirusit duke ndaluar udhëtimet midis qyteteve, njoftoi sot agjencia sllovene...

SLLOVENI – 18,5% e testeve Covid-19 pozitive, vendoset shtetrrethimi

LUBJANË, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Në Slloveni gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar 794 infeksione të reja nga 4,326 testet e kryera, me...

Basha: Shqiptarët duhet të kenë akses të barabartë në sistemin e...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë vizitës së tij në Slloveni theksoi për gazetën “Delo” se “Shqipërinë mund ta...

SLLOVENI – Një në 10 të punësuar është i huaj

LUBJANË, 9 janar /ATSH-MIA/ - Një në 10 të punësuar në Slloveni është i huaj, ndërsa pothuajse gjysma e punëtorëve të huaj vijnë nga...

Koncert me këngë shqiptare dhe gjeorgjiane në Lubjanë

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ - Një koncert me këngë shqiptare dhe gjeorgjiane është mbajtur në Lubjanë. Veprimtaria e radhës, që përkon edhe me ditët kulturore...

Muzikë shqiptare në Cankarjev Dom, Lubjanë

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - Grupi “Saz'iso” i polifonisë së Shqipërisë së Jugut, prezantoi për publikun e pranishëm në sallën Linhartova Dvorana në Cankarjev...

Lubjanë, Adrian Paci prezantohet me ekspozitën “Trashëgimia e shpërnguljes”

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ - Artisti shqiptar Adrian Paci është prezantuar në Lubjanë me ekspozitën e tij "Trashëgimia e shpërnguljes", që u çel në...

Shqipëria merr pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Muajit të Dizenjimit në...

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ - Shqipëria merr pjesë për herë të parë në Festivalin Ndërkombëtar të Muajit të Dizajnit, BIG SEE zhvilluar në Lubjanë...

LUBJANË – Sllovenia e gatshme për përballimin e fluksit të migrantëve

LUBJANË, 7 qershor /ATSH-ANSA/ - Sllovenia është e gatshme të presë një fluks të mundshëm migrantësh, deklaroi ministrja e Brendshme, Vesna Gyorkos Znidar, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA